Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wataha rusza walczyć o swoje marzenia! Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Falubaz Zielona Góra [zapowiedź]

Wataha

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Wataha rusza walczyć o swoje marzenia! Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Falubaz Zielona Góra [zapowiedź]

Pierwszy akt finałowego dwumeczu sezonu 2022 eWinner 1 Ligi Żużlowej zbliża się wielkimi krokami.  W nim drużyna Cellfast Wilki Krosno podejmować będzie Stelmet Falubaz Zielona Góra.

W tle finałowych zmagań w Mieście Szkła przewija się skandal z pierwszego meczu rundy zasadniczej tych drużyn, który zakończył walkower przyznanym zielonogórzanom. Pomimo tego, że zawodnicy obu ekip chcieli wyjechać na tor, choćby na jego próbę to pod wpływem nacisków kierownictwa Falubazu, jury tamtych zawodów oraz sędzia niejednogłośnie orzekli, że tor w tamtym dniu nie nadawał się do jazdy.

Słychać głosy, że ta sytuacja paradoksalnie może pomóc gospodarzom, bo zielonogórzanie jeszcze nie jechali na owalu w Krośnie i mogą mieć problemy z dopasowaniem. Przypomnę jednak, że choćby J. Kvech spędził poprzedni sezon w barwach Wilków, K. Buczkowski jechał w II rundzie IMP i zanotował całkiem niezły występ, a R. Tungate miał okazję ścigać w Krośnie w barwach Orła Łódź.  Poza tym, liderzy Falubazu, M. Fricke  P. i P. Protasiewicz to bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy zjedli zęby na speedwayu, dlatego osobiście nie demonizowałbym faktu nieznajomości krośnieńskiego toru.

SpecHouse PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole. Skorpiony czy Tygrysy? Kto przybliży się do awansu do eWinner 1 ligi? [ZAPOWIEDŹ]

Trzeba przyznać jednak, że presja na zawodnikach Falubazu jest ogromna, a sam kapitan P. Protasiewicz uważa, że to Wilki są faworytem pierwszego spotkania. Poza wspomnianą już piątką skład zielonogórzan na ten pierwszy mecz uzupełnią juniorzy wypożyczeni na rundę play off z Unii Leszno, M. Borowiak i A. Mencel. Pewne jest, że pod ósemką ujrzymy M. Tondera.

Magazyn Żużlowy z udziałem Grzegorza Leśniaka:

Niespełna 50-tysięczne Krosno od zwycięskiego rewanżu z Orłem Łódź żyje tym półfinałowym meczem, bo to chyba najważniejsze wydarzenie w historii speedwaya w tym mieście. Mecz zapewne obejrzy nadkomplet widzów, a Wilki wierzą, że uda im się wygrać i do Zielonej Góry pojechać z solidną zaliczką.

Nastroje wśród krośnian są bojowe, ale żeby osiągnąć sukces i wygrać będą musieli pojechać koncertowo w pierwszym meczu. Kibiców cieszy wysoka forma V. Milika i A. Lebiediewa. Kapitan Watahy podkreśla, że bardzo mocno wierzy w awans Wilków i że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby z drużyną awansować do PGE Ekstraligi. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja juniorów. M. Borowiak i A. Mencel zanotowali prawdziwe wejście smoka do drużyny, ale w Krośnie ich umiejętności zweryfikuje bardzo solidna para F. Karczewski, K. Sadurski. Kluczem do sukcesu w tym meczu może być postawa M. Szczepaniaka, dla którego dwumecz z Falubazem będzie piątym finałem 1 ligi, w którym pojedzie od 2017 roku.

Równie ważna będzie dobra jazda T. Musielaka, bo kreowany na polskiego lidera Wilków zawodnik jeździ w tym sezonie w kratkę, przeplatając dobre występy nieco słabszymi. Skład Watahy uzupełni waleczny K. Rew i będzie on prawdopodobnie zastępował awizowanego pod dziesiątką R. Karczmarza. Wielu fachowców uważa, że mecz w Krośnie będzie kluczowy dla dalszej rywalizacji w tym finale. Jeżeli Wataha wypracuje zaliczkę w granicach 8 -10 punktów to w rewanżu zielonogórzanie będą mieli niezwykle ciężko.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno
9. Vaclav Milik
10. Rafał Karczmarz
11. Mateusz Szczepaniak
12. Tobiasz Musielak
13. Andrzej Lebiediew
14. Krzysztof Sadurski
15. Franciszek Karczewski
16. Keynan Rew

Stelmet Falubaz Zielona Góra
1. Piotr Protasiewicz
2. Jan Kvech
3. Rohan Tungate
4. Krzysztof Buczkowski
5. Max Fricke
6. Maksym Borowiak
7. Antoni Mencel
8. Mateusz Tonder

fot. Piotr Buczkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *