Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wadim Tarasienko wraca na tor!

Wadim Tarasienko

Autor: Sebastian Krauz

Wadim Tarasienko wraca na tor!

Potwierdziła się informacja, która kilka dni temu obiegła całe żużlowe środowisko. Wadim Tarasienko otrzymał polskie obywatelstwo i w sezonie 2023 będzie startował w PGE Ekstralidze w barwach GKM-u Grudziądz. To dobra wiadomość dla kibiców grudziądzkiego speedwaya.

Wadim Tarasienko był jedynym Rosjaninem, który nie otrzymał zgody na start w przyszłym sezonie. To jednak dość szybko się zmieniło i zawodnik otrzymał polskie obywatelstwo i w przyszłym sezonie będzie mógł startować w barwach GKM-u Grudziądz. Informację tę potwierdził klub Wadima za pośrednictwem swojej strony internetowej. Oznacza to, że po rocznym zawieszeniu znów będziemy mogli oglądać go na polskich torach. Miniony sezon 28-latek spisał na straty, ponieważ nie tylko nie mógł startować w polskiej lidze, ale także został zawieszony przez rosyjską federację.

Texom Stal Rzeszów podała terminy pierwszych meczów sparingowych

Przed transferem do klubu z Grudziądza rok temu, Wadim Tarasienko zajął drugie miejsce w bydgoskim Kryterium Asów, a także zwyciężył w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. O tym, że zawodnik będzie mógł startować w Polsce w nadchodzącym sezonie poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w siedzibie klubu.

Fot. GKM Grudziądz / Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY Z UDZIAŁEM ROBERTA DOWHANA – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *