Żużel - Best Speedway Tv

"W trakcie meczu pisałem z Marcinem Gortatem" - Rohan Tungate w pomeczowym wywiadzie | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“W trakcie meczu pisałem z Marcinem Gortatem” – Rohan Tungate w pomeczowym wywiadzie

bstv 1536x162 3

“W trakcie meczu pisałem z Marcinem Gortatem” – Rohan Tungate w pomeczowym wywiadzie

W środę wieczorem rozpoczął się sezon duńskiej Metal Speedway League, w pierwszej kolejce odbył się m.in. transmitowany przez Best Speedway TV mecz Region Varde Elitesport ze Slangerup Speedway. Ostatecznie po wielu emocjach spotkanie zakończyło się wynikiem 41:43 na korzyść gości, których bohaterem był Rohan Tungate. Australijczyk zdobył łącznie 14 punktów, a po meczu udzielił krótkiego wywiadu dla naszych komentatorów.

Na początku Rohan udzielił krótkiego komentarza odnośnie meczu ligi duńskiej: “To było po prostu kolejne spotkanie, znam ten tor, już wiele razy tu jeździłem, ale tym razem był twardszy niż zwykle. Testowałem dziś też nowy silnik i poradził sobie całkiem dobrze”.

Zawodnik Unii Tarnów odniósł się również do kontrowersyjnej sytuacji z ostatniego meczu eWinner 1. Ligi Żużlowej pomiędzy nim a Andreasem Lyagerem: “To nie było celowe, doszło do kontaktu, ale go nie kopnąłem. Nigdy nie przyszłoby mi to do głowy, by kogoś kopnąć w takiej sytuacji. Moja noga dotknęła jego koła, które ją wciągnęło. Stało się to strasznie szybko, ale mogę przysiąc na matkę i ojca, że nie kopnąłem Andreasa, a kontakt nie był celowy. Wiem, że w telewizji wyglądało to źle, ale to trzeba by było zobaczyć z innego konta, by oceniać tę sytuację. Przeprosiłem go, a dziś jeździliśmy razem w jednej drużynie. Między nami wszystko jest w porządku”.

Tungate ma już za sobą 3 mecze w lidze polskiej, oraz jedno spotkanie w lidze duńskiej, a ze swoich wyników indywidualnych jest zadowolony: “Myślę, że mam niezłą formę, jestem zadowolony z silników, a mechanicy dobrze wykonują swoją pracę. Problemem jest jednak dyspozycja zespołu (red. Unii Tarnów), trochę mnie to frustruje, bo lubię wygrywać indywidualnie i z drużyną, ale liczę, że w najbliższym czasie wszystko się unormuje”.

Na koniec nasz gość zdradził również, co robił pomiędzy biegami: “Pisałem z Marcinem Gortatem w trakcie meczu i mówił, że nas ogląda”.

Transmisję z meczu razem z wywiadem mogą Państwo obejrzeć tutaj.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200

Zostaw komentarz

0/100

×