Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Västervik Speedway buduje skład na sezon 2023. Zespół wzmocni brytyjska gwiazda

Västervik

Autor: Edyta Wojdeł

Oceń Wpis

Västervik Speedway buduje skład na sezon 2023. Zespół wzmocni brytyjska gwiazda

Jak wiadomo zawodnicy PGE Ekstraligi mają możliwość, oprócz występowania w lidze polskiej, wyboru jednej ligi zagranicznej. W przyszłym sezonie Tai Woffinden zdecydował się na powrót do Szwecji.

W sezonie 2022 reprezentant Betard Spraty Wrocław wybrał występy w lidze duńskiej. Dołączył on do ekipy Wikingów z Esbjerg. Jednak w nadchodzącym sezonie 2023 brytyjski żużlowiec postanowił po rocznej przerwie powrócić do ścigania w szwedzkiej Bauhaus Ligan. Zmagania za szwedzkich torach przyciągają wiele gwiazd czarnego sportu. Zarówno tych zagranicznych jak i polskich.

Wygląda na to, że Västervik, które obecny sezon zakończyło na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej rundy zasadniczej, ma w planach poważną walkę o wyższe cele. Tak na prawdę, nie wiadomo jak silny okazałby się ten zespół, gdyby możliwości startów nie utracił zakontraktowany przez Västervik Speedway na ten sezon – Artem Laguta.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Tai Woffinden będzie znacznym wzmocnieniem dla zespołu z Västervik. A możliwość startowania na szwedzkich owalach będzie dla niego bez wątpienia świetną okazją zarówno do testowania sprzętu, jak i do szlifowania swoich umiejętności w trudniejszych niż polskie warunkach.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na Facebooku Västervik Speedway główny zainteresowany cieszy się na powrót do Szwecji i będzie wyczekiwał uczestnictwa występów w trakcie całego sezonu. W ubiegłym roku bowiem Brytyjczyk wystąpił na szwedzkich torach tylko kilkukrotnie w roli gościnnego wsparcia zespołu Dackarna Målilla. Woffinden podkreślił również, że już od dłuższego czasu prowadził rozmowy z trenerem Västervik Speedway – Mogranem Anderssonem. Dlatego też szwedzki klub stał się pierwszym wyborem Taia na sezon 2023.

Reklamy

fot. Taylor Lanning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×