Żużel - Best Speedway Tv

Västervik Speedway buduje skład na sezon 2023. Zespół wzmocni brytyjska gwiazda | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Västervik

Västervik Speedway buduje skład na sezon 2023. Zespół wzmocni brytyjska gwiazda

Västervik Speedway buduje skład na sezon 2023. Zespół wzmocni brytyjska gwiazda

Jak wiadomo zawodnicy PGE Ekstraligi mają możliwość, oprócz występowania w lidze polskiej, wyboru jednej ligi zagranicznej. W przyszłym sezonie Tai Woffinden zdecydował się na powrót do Szwecji.

W sezonie 2022 reprezentant Betard Spraty Wrocław wybrał występy w lidze duńskiej. Dołączył on do ekipy Wikingów z Esbjerg. Jednak w nadchodzącym sezonie 2023 brytyjski żużlowiec postanowił po rocznej przerwie powrócić do ścigania w szwedzkiej Bauhaus Ligan. Zmagania za szwedzkich torach przyciągają wiele gwiazd czarnego sportu. Zarówno tych zagranicznych jak i polskich.

Wygląda na to, że Västervik, które obecny sezon zakończyło na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej rundy zasadniczej, ma w planach poważną walkę o wyższe cele. Tak na prawdę, nie wiadomo jak silny okazałby się ten zespół, gdyby możliwości startów nie utracił zakontraktowany przez Västervik Speedway na ten sezon – Artem Laguta.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Tai Woffinden będzie znacznym wzmocnieniem dla zespołu z Västervik. A możliwość startowania na szwedzkich owalach będzie dla niego bez wątpienia świetną okazją zarówno do testowania sprzętu, jak i do szlifowania swoich umiejętności w trudniejszych niż polskie warunkach.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na Facebooku Västervik Speedway główny zainteresowany cieszy się na powrót do Szwecji i będzie wyczekiwał uczestnictwa występów w trakcie całego sezonu. W ubiegłym roku bowiem Brytyjczyk wystąpił na szwedzkich torach tylko kilkukrotnie w roli gościnnego wsparcia zespołu Dackarna Målilla. Woffinden podkreślił również, że już od dłuższego czasu prowadził rozmowy z trenerem Västervik Speedway – Mogranem Anderssonem. Dlatego też szwedzki klub stał się pierwszym wyborem Taia na sezon 2023.

fot. Taylor Lanning

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×