Żużel - Best Speedway Tv

Vadim Tarasenko "1on1" w BestSpeedway Magazyn Extra | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vadim Tarasenko “1on1” w BestSpeedway Magazyn Extra

baner 1200 200

Vadim Tarasenko “1on1” w BestSpeedway Magazyn Extra

„Chcę jeździć tak jak w meczu Polska – Rosja …”

Przypomnijmy, że Tarasenko 29 września 2020 roku podczas meczu w Bydgoszczy zdobył 9 punktów oraz 2 bonusy, co w dużym stopniu przyczyniło się do zwycięstwa drużyny Sbornej. To w Bydgoszczy właśnie 26-latek będzie jeździł w nadchodzącym sezonie, a przenosiny z Krosna były głównym tematem rozmowy Vadima z Rafałem – Żużlowym Degustatorem na antenie BestSpeedway Magazynu Extra.

Najlepiej punktujący zawodnik 2. Ligi żużlowej i 5. Zawodnik 1. Ligi żużlowej – sam Rosjanin przyznaje, że w zeszłym sezonie zrobił duży postęp. Wynikało to z intensywnej pracy nad silnikiem i samym sobą, więc pod tym względem w nowym sezonie można oczekiwać kontynuacji, bez wielkich zmian. Zmieni się z pewnością sporo, jeśli chodzi o barwy klubowe – nie będzie już jeździł w Lokomotivie Daugavpils (w zespole brakowało atmosfery, a on sam nie cierpi łotewskiego toru) ani w Krośnie. W Wilkach z pewnością spełnił pokładane w nim nadzieje, a drużyna odniosła komplet zwycięstw i bez problemu awansowała do 1. ligi – jak powiedział Vadim „Jechaliśmy do przodu jak czołg”. Atmosfera w drużynie też była dobra – zawodnicy dużo rozmawiali podczas treningów i w parku maszyn oraz dogadywali się doskonale, będąc umiejętnie kierowanymi przez trenera Janusza Ślączkę. Jednak Tarasenko stwierdza „nie dogadaliśmy się” i „nie wiedziałem, jak będzie w nowym towarzystwie”, a oferta Polonii Bydgoszcz była najlepsza.

„Artemowi akurat ufam bardzo”

Vadim mówi, że to nie pieniądze zadecydowały o przejściu do Bydgoszczy. Lokalizacja była kwestią najważniejszą – mieszka tam od 2015 roku, oczekuje narodzin córki za kilka miesięcy i może liczyć na pomoc mieszkających tam rodaków, takich jak Emil Sajfutdinow. Zresztą przed przenosinami do miasta nad Brdą poprosił o radę swojego wujka, Artioma Łagutę, z którym codziennie się spotyka i wspólnie jeżdżą „na motocrossy”. To młodszy brat Grigorija powiedział, że „Bydgoszcz będzie najlepszym klubem i najlepszym rozwiązaniem”. Sam Vadim twierdzi, że te słowa walnie przyczyniły się do tego, że będzie zawodnikiem Polonii. Tor w Bydgoszczy również powinien sprzyjać byłemu zawodnikowi m.in. Polonii Piła i Startu Gniezno, ponieważ promuje zawodników lubiących i potrafiących walczyć na dystansie.

„Będę chodził za nim i jęczał”

Wreszcie w Bydgoszczy będzie miał możliwość skorzystania z porad jednego z najlepszych żużlowców ostatnich dziesięcioleci, szczególnie spośród tych jeżdżących przy Sportowej 2 – Tomasza Golloba. Vadim zrobi wszystko, żeby skorzystać z jego wiedzy i umiejętności w jak największym stopniu, szczególnie w kwestii przygotowania do zawodów oraz techniki jazdy.

„… oraz pomóc drużynie w awansie do playoffów”.

Plany na najbliższe miesiące/lata? Poza jak najlepszą jazdą w nowym klubie, będzie na pewno jeździł w Szwecji (podpisał kontrakt z Västervik), być może w Danii, lub co mniej prawdopodobne, w Rosji, co zależy od sytuacji międzynarodowej. Poza tym marzy o występie w eliminacjach do Grand Prix i awansie do głównego cyklu, a także chce pokazać, że nadaje się do reprezentacji swojego kraju.

Póki co trenuje ostro i jak sam twierdzi, nareszcie poukładał sobie wszystko w głowie i wie, co musi zrobić, by osiągnąć stawiane przed sobą cele.

Serdecznie zapraszamy na nasz kanał na platformie YouTube, na którym odbywają się wszystkie magazyny. Zachęcamy również do subskrybowania go, aby być na bieżąco.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200

Zostaw komentarz

0/100

×