Żużel - Best Speedway Tv

V Memoriał Krystiana Rempały 17 września | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Krystiana Rempały

V Memoriał Krystiana Rempały 17 września

V Memoriał Krystiana Rempały 17 września

sobotę 17 września16:00 na torze w Tarnowie odbędzie się V Memoriał Krystiana Rempały. Organizatorzy zapewniają, że szczegóły na temat samego memoriału oraz listę startową podadzą w najbliższym czasie.

Krystian Rempała zmarł 28 maja 2016 roku po tragicznym wypadku na torze w Rybniku niespełna tydzień wcześniej. W biegu juniorski doszło do wypadku w którym brali udział Rempała oraz Woryna. Rempale spadł kask a żużlowiec z impetem uderzył niczym nieosłoniętą głową w nawierzchnię toru. W szpitalu trwała zacięta walka o życie Krystiana Rempały, przeprowadzono operację usunięcia krwiaka mózgu, po której pozostawał w śpiączce, ale ostatecznie nie udało się go z niej wybudzić. W swojej karierze poza Unią Tarnów reprezentował także klub z Rzeszowa, a także gościnnie Krosno oraz Lublin.

I Memoriale Krystiana Rempały triumfował Jakub Jamróg przed Arturem Czają i Bartoszem Smektałą. W II Memoriale zwyciężył duet Bartosz Smektała – Sebastian Niedźwiedź, a w dodatkowym biegu indywidualnym najlepszy okazał się Dominik Kubera. Z kolei trzy lata temu najlepszy był duet Sebastian Niedźwiedź – Michał Gruchalski, a indywidualnie Janusz Kołodziej przed Michałem Gruchalskim i Jakubem Jamrogiem. W 2020 ze względu na pandemię Memoriał się nie odbył. Rok temu triumfował w zawodach Bartosz Smektała, a podium uzupełnili Jakub Jamróg i Siergiej Łogaczow.

Fot. nsport+

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×