Unia Tarnów walczy o start w Metalkas 2. Ekstralidze. Miasto pomoże klubowi

Unia Tarnów walczy o start w Metalkas 2. Ekstralidze. Miasto pomoże klubowi
Ostatnie tygodnie są wielkim rollercoasterem dla Unii Tarnów. Tarnowianie najpierw wywalczyli awans do Metalkas 2. Ekstraligi poprzez zwycięstwo w finale Krajowej Ligi Żużlowej. Ich jazda na ekstraligowym zapleczu stanęła jednak pod ogromnym znakiem zapytania. Wszystko przez wymogi, jakie musi spełnić klub, konieczne do jazdy na drugim poziomie rozgrywkowym. W Tarnowie nie zamierzają się jednak poddawać.
Zaraz po tym, jak Unia Tarnów wygrała finał Krajowej Ligi Żużlowej, Speedway Ekstraliga dała im negatywną rekomendację dotyczącą startu w Metalkas 2. Ekstraligi ze względu na brak złożonych dokumentów. W ostatnich dniach ponownie władze ligi wydały takie pismo. Wskazały one również, że przeprowadzony audyt finansowy wykazał kilkumilionowe długi tarnowskiego klubu względem zawodników z tegorocznego składu.
Sytuacja w Tarnowie jest więc nieciekawa, jeśli chodzi o potencjalny start w Metalkas 2. Ekstralidze. Wydaje się to praktycznie niemożliwe, aby uregulować wszelkie należności, a także doprowadzić stadion Unii do tego, by spełniał wszelkie wymogi. Infrastruktura również jest ważna w przypadku drużyny, która awansuje, a ze stadionem Unia Tarnów również może mieć trudności.
Władze klubu nie chcą się poddać i zrobią wszystko, aby doprowadzić do startu drużyny w przyszłorocznych rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi. W poniedziałek doszło do jednego z ważniejszych spotkań. Prezes tarnowskich Jaskółek spotkał się z władzami miasta w sprawie infrastruktury stadionowej. Jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych Unii, prezydent Tarnowa zadeklarował pomocy przy spełnieniu wymagań dotyczących stadionu.
– Serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi za zainteresowanie naszym klubem i deklarację pomocy w dostosowaniu stadionu do wymogów regulaminowych! Mam nadzieję, że pod koniec października będziemy mogli przekazać więcej pozytywnych informacji – powiedział prezes Kamil Góra cytowany na klubowej stronie w mediach społecznościowych.
Kolejne dni będą bardzo ważne dla zwycięzców Krajowej Ligi Żużlowej w 2024 roku. By możliwy był start w Metalkas 2. Ekstralidze potrzebne będzie jeszcze działanie pod kątem regulacji należności finansowych. Władze Unii Tarnów robią wszystko, aby awans stał się faktem. Czy uda im się uzyskać awans? Trwa walka z czasem.


- Klasyfikacja Grand Prix 2026. Zmarzlik powiększa przewagę!
- Żużel. Grand Prix Szwecji 2026. Thomsen zaskoczył! Zmarzlika w finale
- Żużel. Kwalifikacje SGP Szwecji dla Patryka Dudka! Zmarzlik drugi
- Żużel. SGP4 Malilla 2026. Wyniki i klasyfikacja turnieju
- Żużel. Tai Woffinden kończy karierę. Wzruszył cały świat

co za głupoty!!!przecież wszystko jest dograne. jest sponsor tytularny oraz pomoc miasta. po co takie pierdoly piszecie?!?!