Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia podpisała kontrakt warszawski z potencjalną gwiazdą ligi

Unia
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Unia podpisała kontrakt warszawski z potencjalną gwiazdą ligi

W ostatnim dniu okienka w niektórych gabinetach działo się tyle, że informacje spływają dopiero na drugi dzień. Tak jest w przypadku ostatniego ruchu Unii Tarnów. Okazuje się, że klub wyciągnął pomocną dłoń do swojego kolejnego byłego zawodnika. Tym razem chodzi o Kennetha Bjerre.

Doświadczony Duńczyk w sezonie 2023 reprezentował barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Miejscowi działacze zastanawiali się, czy dać mu kolejną szansę, jednak ostatecznie wybór padł na jego rodaka, Andresa Lyagera, który nadal będzie jeździł z Gryfem na piersi. Bjerre z kolei musiał rozpocząć poszukiwania nowego klubu.

Te nie przyniosły efektu. 39-latek nie podpisał umowy w żadnym z pierwszoligowych lub drugoligowych klubów do ostatniego dnia okienka. Wtedy zdecydował się więc podpisać kontrakt warszawski, a więc bez aneksu finansowego z Unią Tarnów. W barwach „Jaskółek” Bjerre startował w sezonach 2015-2018. Można więc powiedzieć, że to drugi po Ljungu były żużlowiec Unii, któremu klub pomógł właśnie kontraktem warszawskim.

O tym, gdzie w sezonie 2024 będzie jeździł Duńczyk, dowiemy się wiosną. Jego celem zapewne jest ponowne spróbowanie swoich sił w 1. Lidze Żużlowej. Nie można jednak wykluczyć faktu, że z czasem zostaną uzgodnione warunki między nim a Unią. Ta jednak ma już zbudowany bardzo silny skład na 2. Ligę.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×