Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Po 29 latach tytuł wraca do Manchesteru. Belle Vue Aces Drużynowym Mistrzem Wielkiej Brytanii

Belle Vue Aces

Autor: Małgorzata Olejniczak

Po 29 latach tytuł wraca do Manchesteru. Belle Vue Aces Drużynowym Mistrzem Wielkiej Brytanii

Sheffield Tigers do rewanżowego spotkania z Belle Vue Aces przystępowali jako zespół niepokonany na własnym torze w sezonie 2022. W rundzie zasadniczej drużyna z Manchesteru zdobywała na Owlerton Stadium odpowiednio 36 i 33 punkty. Taka zdobycz Asów w czwartkowym meczu oznaczałaby, że tytuł zdobędzie ekipa Tygrysów. Ostatecznie Sheffield Tigers pokonali Belle Vue Aces 50:40, lecz czterdzieści zdobytych punktów na torze rywala oznaczało, że tytuł pojedzie do miasta angielskich włókniarzy.

W pierwszym biegu czwartkowego spotkania pod taśmą stanęli: Lewis Kerr, Simon Lambert, Jack Holder oraz Brady Kurtz. Ten ostatni na pierwszym łuku podciął Kerra, który wylądował na torze, a Australijczyk został wykluczony z powtórki. W tejże, startujący w zespole Asów jako gość, Simon Lambert został na starcie i Lewis Kerr bez problemów minął linię mety tuż przed Jackiem Holderem. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od podwójnej wygranej.

W starciu drugim świetnym startem popisał się Norick Blodorn, i jako pierwszy obejrzał flagę w biało–czarną szachownicę. Za nim przyjechała para gospodarzy Connor Mountain – Justin Sedgmen, a stawkę zamknął S. Lambert.

W gonitwie trzeciej Tom Brennan, trącony deflektorem przez Adama Ellisa, zaliczył upadek, przez co ten drugi został wykluczony z powtórki, w której Brennan piękną akcją na dystansie minął Kyle’a Howartha, zapewniając Asom wygraną, trzeci był Matej Zagar.

Aleksandr Łoktajew przedłuża kontrakt ze SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2023!

Pierwszą rezerwę zwykłą mieliśmy w biegu czwartym, kiedy Mark Lemon za S. Lamberta desygnował do startu Noricka Blodorna. Ten w parze z Robertem Lambertem stanął w szranki z duetem Tobiasz Musielak – Connor Mountain. „Lambo” w czasie pierwszego okrążenia minął resztę stawki i zdobył swoją pierwszą trójkę w tym spotkaniu. Za nim dojechała para gospodarzy Musielak – Mountain, a czwarty był Blodorn.

Po pierwszej serii Sheffield Tigers prowadzili z Belle Vue Aces 13:11.

Druga runda rozpoczęła się od remisu i upadku Adama Ellisa, pod koniec trzeciego okrążenia. Wynik biegu został jednak zaliczony i trzy punkty zgarnął Howarth, dwa Brennan, a jeden Kurtz.

Starcie szóste to pierwsza porażka Roberta Lamberta w obecnych rozgrywkach, w jego dwunastym starcie w Premiership, Pokonał go Jack Holder, trzeci był Blodorn, a czwarty Kerr. Skutkowało to kolejnym podziałem punków.

W gonitwie siódmej błysnął Musielak, kiedy świetnym manewrem podczas pierwszego okrążenia minął Zagara, jednocześnie wysuwając się na czoło stawki zawodników. Trzeci przyjechał Sedgmen, a czwarty Brennan.

Po dwóch rundach Sheffield Tigers – Belle Vue Aces 23:19.

W biegu numer osiem najlepiej wystartował Lewis Kerr, obejmując prowadzenie, Na trzecim okrążeniu Mountain minął Simona Lamberta, dołączając do swego kolegi z zespołu. Zacięta walka o dwa punkty między Mountainem i Lambertem trwała do samej mety, a ostatecznie to Tygrys okazał się lepszy, zapewniając gospodarzom dublet. Bez punktu został Blodorn. Przewaga Sheffield wzrosła tym samym do ośmiu oczek, do odrobienia zostały cztery.

Prezes Waldemar Sadowski: Srebrny medal to sukces całej drużyny

W gonitwie dziewiątej fantastyczny start zaliczył Robert Lambert, ale cóż z tego skoro jeszcze lepszym popisał się Adam Ellis. Tuż za nimi z pierwszego łuku wyszli Blodorn przed Howarthem, i w takiej kolejności zawodnicy dojechali do końca czwartego okrążenia. Druga z rzędu porażka biegowa Lamberta stała się faktem.

W powtórzonym starciu dziesiątym Kerr przyjechał przed Brennanem. Holderem i Zagarem.

Po trzech seriach Sheffield Tigers – Belle Vue Aces 35:25.

Kluczowym momentem całego spotkania okazał się bieg jedenasty. W tracie trzech okrążeń tej gonitwy kibice na Owlerton obejrzeli niesamowitą walkę Musielaka z Kurtz’em i Zagarem. Jednak Polak, chcąc wyjść na prowadzenie podczas trzeciego okrążenia wjechał pod Australijczyka, powodując jego upadek, a swoje wykluczenie. Ostatecznie zaliczono kolejność z momentu przerwania biegu i Kurtz z Zagarem zgarnęli dublet. Trzeci był Sedgmen. Gospodarze długo nie mogli pogodzić się z decyzją o wykluczeniu Musielaka, mając pretensje do prowadzącej zawody Christiny Turnbull.

Remisowe starcie dwunaste za sprawą Ellisa, Zagara, Blodorna i Mountaina spowodowało, że Sheffield Tigers prowadzili już tylko 39:33.

Na torach Premieship bieg trzynasty, oznacza starcie tytanów. tym razem pod taśmą zameldowali się: Kurtz, Holder, R. Lambert i Musielak. Po wyjeździe z pierwszego łuku prowadził Musielak, przed Kurtz’em i Holderem. Stawkę zamykał Lambert. Na drugim okrążeniu Holder wściekle kąsał Kurtz’a, ale nie dał mu rady. Młodszy z braci Holderów także podczas trzeciego okrążenia nękał swego rodaka, lecz popełnił błąd, który bezlitośnie wykorzystał jadący za nim „Lambo”, przesuwając się na trzecią pozycję. Ostatecznie Lambert wyprzedził jeszcze Kurtz’a i minął metę za plecami Musielaka. Czwarty był Jack Holder.

Znamy datę sprzedaży biletów na Grand Prix 2023 w Warszawie!

Do starcia czternastego gospodarze przystępowali z przysłowiowym „nożem na gardle”, bowiem tylko podwójna wygrana przedłużała ich nadzieje na tytuł mistrzowski. Marzenia te brutalnie przerwał fatalny start Howartha, który nie zdobył w tym biegu nawet punktu. Biegowa wygrana Sedgmena nic Tygrysom nie dała, bo dzięki punktom Brennana i Blodorna Belle Vue Aces rozpoczęli świętowanie tytułu.

Podwójna wygrana w biegu nominowanym dała co prawda Tygrysom dziesięciopunktową wygraną w meczu, jednak tytuł po 29 latach wrócił do Manchesteru.

Po spotkaniu Simon Stead krytykował pracę Christiny Turnbull, twierdząc, że jego zespół, przez podejmowane przez sędziego decyzje został okradziony z tytułu.

Z kolei Mark Lemon nie krył radości ze zdobytego mistrzostwa „To uczucie jest nie do uwierzenia. Po prostu nie sądziłem, że to się może zdarzyć. Włożyliśmy w to mnóstwo ciężkiej pracy. To nasz czwarty finał i mógłbym nie znieść kolejnej porażki” – powiedział.

Turniej Mikołajkowy: GKSŻ czeka na zgłoszenia zawodników!

Druzyna Sheffield Tigers ma jeszcze szanse na triumf w tegorocznym Premiership League Cup. Pierwszy mecz z King’s Lynn Stars już w poniedziałek 17 października, a rewanż w czwartek 20 października na Owlerton.

Sheffield Tigers – Belle Vue Aces 50:40 (w dwumeczu 89:91)

Sheffield Tigers 50: Tobiasz Muslielak 10+1, Jack Holder 9+1, Lewis Kerr 9, Justin Sedgmen 6+1, Adam Ellis 6, Connor Mountain 5+2, Kyle Howarth 5

Belle Vue Aces 40: Robert Lambert 10, Tom Brennan 9, Norick Blodorn 7+4, Matej Zagar 7+1, Brady Kurtz 5+2, Simon Lambert 2, Charles Wright z/z

fot. Ian Charles Fb Speedwaygb

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Po 29 latach tytuł wraca do Manchesteru. Belle Vue Aces Drużynowym Mistrzem Wielkiej Brytanii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×