Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Znamy datę sprzedaży biletów na Grand Prix 2023 w Warszawie!

sprzedaży

Autor: Wiktoria Wybraniec

Znamy datę sprzedaży biletów na Grand Prix 2023 w Warszawie!

Kibice żużla poznali datę sprzedaży biletów na Grand Prix 2023 w Warszawie. Sprzedaż biletów na przyszłoroczne Grand Prix Polski na stadionie Narodowym ruszy w najbliższy wtorek.

Zawodnikom o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata przyjdzie walczyć już siódmy raz na PGE Narodowym. W gronie najlepszych polscy kibice będą mogli zobaczyć z całą pewnością trójkę naszych zawodników – Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka.

Po raz pierwszy Grand Prix pojawiło się w stolicy 18 kwietnia 2015 roku. Zawody wygrał Matej Zagar (8 punktów), drugi był Chris Harris (7 punktów), a na trzecim stopniu podium znalazł się Jarosław Hampel (7 punktów). Zawodów nie można jednak zaliczyć do udanych, gdyż zostały przerwane po 12 biegach z powodu problemów z torem oraz maszyną taśmy startowej. Było to również pożegnanie z cyklem dla Tomasza Golloba. W 2016 najwyższe miejsce z Polaków zajął Maciej Janowski (6) zdobywając 10 punktów. Za nim uplasowali się Bartosz Zmarzlik (8. miejsce i 10 punktów), Patryk Dudek (9. miejsce i 8 punktów) i Piotr Pawlicki (15. miejsce i 4 punkty).

Prezes Waldemar Sadowski: Srebrny medal to sukces całej drużyny

Po tych zawodach nastąpiła szczęśliwa passa naszych zawodników, którzy przez następne 3 lata (2017-2019) stawali na podium. Żadnemu jednak nie udało się wygrać. W 2017 triumfował Fredrik Lindgren, za nim Maciej Janowski i Jason Doyle. Rok później rundę wygrał Brytyjczyk Tai Woffinden, który w tym samym roku zdobył swój trzeci i ostatni jak na razie tytuł Mistrza Świata. Obok niego na pudle w Warszawie stanęli Bartosz Zmarzlik (2. miejsce) i Fredrik Lindgren (3. miejsce). 2019 rok to złoty rok dla Bartosza Zmarzlika, który zdobył wówczas swój pierwszy tytuł. Jednak nawet jemu nie udało się wygrać otwierającej cykl rundy. Zawody wygrał Duńczyk Leon Madsen, drugi był Fredrik Lindgren, a trzeci – Patryk Dudek.

W latach 2020 i 2021 rundy były odwoływane i przekładane z powodu panującej pandemii COVID-19. Grand Prix powróciło na PGE Narodowy 14 maja 2022 roku. Do półfinału zdołali dojechać Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik, ale na tym zakończyli zawody. Tym samym sprawiając, że do dzisiaj żadnemu z Polaków nie udało się wygrać w stolicy Polski. Rundę wygrał Max Fricke, drugi był Leon Madsen, trzeci Fredrik Lindgren. Co ciekawe Fredrik Lindgren od 2017 regularnie staje na podium (1-1-2).

Rundę w 2023 roku zaplanowano na 13 maja (sobota), a bilety będą dostępne już od przyszłego tygodnia (wtorek, 18 października). Zakup wejściówek będzie możliwy za pomocą strony internetowej www.kupbilet.pl oraz w punktach sprzedaży bezpośredniej, których lista znajduje się na www.kupbilet.pl/punktySprzedazy. Cennik oraz wszystkie najważniejsze informacje organizacyjne mają zostać opublikowane we wtorek 18 października na oficjalnych profilach organizatora tj. Facebook, Twitter oraz na stronie stadionu www.sgpnarodowy.pl.

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Znamy datę sprzedaży biletów na Grand Prix 2023 w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×