Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Turniej Mikołajkowy: GKSŻ czeka na zgłoszenia zawodników!

Turniej Mikołajkowy

Autor: Sebastian Krauz

Turniej Mikołajkowy: GKSŻ czeka na zgłoszenia zawodników!

Wszystko wskazuje na to, że po wielu latach wróci Turniej Mikołajkowy. Dziś GKSŻ poinformowała, że czeka na zgłoszenia zawodników, którzy chcieliby w nim wystąpić. Jeśli zgłosi się odpowiednia ich ilość, zawody odbędą się 4 grudnia w Gnieźnie.

Jakiś czas temu, GKSŻ przyznała, że prowadzi zaawansowane rozmowy ze Startem Gniezno, w sprawie organizacji turnieju który miałby odbyć się 4 grudnia właśnie w Gnieźnie. Turniej miałby być transmitowany przez platformę Canal. Dziś poinformowano, że Turniej Mikołajkowy odbędzie się, jeśli będzie zainteresowanie zawodników. GKSŻ czeka już na ich zgłoszenia.

– Chcemy zaspokoić głód żużla, który pojawia się zimą i zorganizować takie zawody. Będziemy do tego dążyć, ale nie wszystko zależy od nas. Kluczową kwestią jest odzew ze strony zawodników – powiedział dla polskizuzel.pl Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

Zbigniew Fiałkowski poinformował również, że zapisy na turniej będą trwały do 21 października, a zainteresowani zawodnicy proszeni są o kontakt z wiceprzewodniczącym.

– Mamy świadomość, że sezon został zakończony i wielu żużlowców może mieć inne plany. Część z nich zapewne zaplanowało z wyprzedzeniem urlopy. Z tego powodu chcemy sprawdzić, kto jest dostępny i dysponuje możliwościami, by wystartować w tych zawodach. W związku z tym zapraszamy do zgłoszeń, które ruszają w tej w tej chwili i czekamy na nie do 21 października. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt drogą mailową na adres zbigniew.fialkowski@pzm.pl – tłumaczy dla polskizuzel.pl przedstawiciel GKSŻ.

Puchar MACEC już jutro w Krośnie. Poznaliśmy listę startową

Turniej do tej pory organizowany był w Pile, jednak w tym roku nie będzie mógł się tam odbyć. Włodarze Polonii poinformowali, że nie mogą podjąć się organizacji Turnieju Mikołajkowego w sezonie 2022, ponieważ priorytetem jest obecnie spełnienie wymogów licencyjnych, start zespołu żużlowego w rozgrywkach ligowych w sezonie 2023 i budowanie infrastruktury do udziału na wyższych poziomach ligowych. We wrześniu na torze ruszyły prace inwestycyjne, co uniemożliwia organizację turnieju.

Turniej Mikołajkowy (lub Gwiazdkowy) to towarzyski turniej żużlowy rozgrywany od 1993 do 2005 w Pile. W 2009 roku wraz z reaktywacją miejscowego klubu KS Speedway Polonia Turniej Gwiazdkowy był znów w kalendarzu rozgrywek żużlowych, jednak powrót był jednorazowy i od 2010 roku Turniej Gwiazdkowy nie jest rozgrywany. Ostatnim zwycięzcą turnieju był Stanisław Burza (Orzedł Łódź), który wyprzedził Pawła Hliba (RKM Rybnik) oraz Grzegorza Knappa (GTŻ Grudziądz).

Fot. Patrycja Sobiech

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Turniej Mikołajkowy: GKSŻ czeka na zgłoszenia zawodników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *