Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/SGP / SEC / SON / SWC

Trzecia runda SEC w Gdańsku!

Trzecia runda SEC w Gdańsku!

Autor: Jakub Żak

Trzecia runda SEC w Gdańsku!

Kolejna wielka impreza w 2021 odbędzie się w Polsce. Dziś oficjalnie ogłoszono, że gospodarzem trzeciej rundy cyklu SEC będzie Gdańsk, a zawody odbędą się 3 lipca na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.

– „Po ośmiu latach i 35 rundach wracamy do Gdańska, gdzie wszystko się zaczęło. Od tego turnieju, cykl Speedway Euro Championship stał się wyznacznikiem jakości Indywidualnych Mistrzostw Europy. Jesteśmy przekonani, że powrót do Gdańska będzie równie udany co nasz pierwszy pobyt w tym mieście – powiedział Karol Lejman, prezes One Sport.

– „Bardzo się cieszymy, że po ośmiu latach cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy wraca na stadion przy ulicy Zawodników 1. To przecież na naszym obiekcie odbyła się inauguracja nowej odsłony cyklu pod batutą firmy One Sport. Dziś cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy to jedna z najbardziej prestiżowych imprez naszej dyscypliny, a na starcie każdych zawodów staje ścisła czołówka europejskiego żużla. Jesteśmy przekonani, że gdańscy kibice z wielką przyjemnością obejrzą ściganie na najwyższym poziomie. Dziękujemy firmie One Sport za zaufanie i wybór GKŻ Wybrzeże na współorganizatora imprezy. Jestem przekonany, że będziemy świadkami wspaniałych zawodów – powiedział Prezes gdańskiego klubu, Tadeusz Zdunek.

Rundy eliminacyjne do SEC challenge odbędą się 1 i 8 maja w Pilźnie, Debreczynie, Pocking, i w Równem, a sam challenge zostanie rozegrany 22 maja w Krško. Rundy finałowe natomiast odbędą się kolejno w Bydgoszczy (12.06), Güstrow (26.06), Gdańsku (03.07) i Rybiku (10.07). Warto przypomnieć, że zwycięzca cyklu zagwarantuje sobie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w 2022 roku. Tytułu bronić będzie Robert Lambert, a zagwarantowane miejsca w cyklu ma top 6 z zeszłego roku, czyli Nicki Pedersen, Bartosz Smektała, Mikkel Michelsen, Grigorij Łaguta, Leon Madsen i wcześniej wspomniany Mistrz Europy Robert Lambert.

źródło cytatu: wybrzezegdansk.pl

fot. Tauron Speedway Euro Championship/ Facebook

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *