Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Trzech zawodników EWINNER APATOR Toruń z pozytywnym wynikiem na COVID-19!

Autor: Łukasz Kachel

Trzech zawodników EWINNER APATOR Toruń z pozytywnym wynikiem na COVID-19!

EWINNER APATOR Toruń oraz Ekstraliga żużlowa zostały zmuszone do wdrożenia procedur kryzysowych przewidzianych w przypadku wykrycia zakażenia wirusem Sars-CoV-2 (COVID-19) u zawodników lub członków klubów PGE Ekstraligi. Wszystko za sprawą uzyskania pozytywnych wyników testu PCR na obecność wirusa przez trzech zawodników oraz jednego mechanika toruńskiego zespołu.

Wśród zawodników z pozytywnym wynikiem testu znaleźli się Jack oraz Chris Holder oraz Kamil Marciniec. Niezwłocznie po otrzymaniu wyniku skierowano mechanika oraz zawodników na izolację oraz zgłoszono sprawę do lekarza, Koordynatora Sanitarnego oraz Komisarza Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej.

Zawodnicy czują się dobrze i nie przejawiają żadnych niepokojących objawów klinicznych. Jednak ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne wymagana jest ich izolacja. Oznacza to, że do 2 kwietnia (czyli momentu kiedy uzyskają status ozdrowieńca) wszyscy zawodnicy oraz mechanik nie mogą brać udziału w żadnych treningach.

W przypadku sparingów wszyscy uczestnicy zawodów muszą posiadać negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa, wykonane techniką RT-PCR (przeprowadzonego na 48 godzin przed sparingiem) oraz stosować się do zapisów Regulaminu Sanitarnego dotyczącego organizacji zawodów. Podobnie sytuacja ma wyglądać przed pierwszą rundą PGE Ekstraligi. Dokładnie jak w przypadków meczów sparingowych test będzie musiał zostać wykonany na 48 godzin przed spotkaniem.

Fot. Natalia Gotter

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *