Transfery żużlowe. Rene Bach zawodnikiem Optibet Lokomotiv Daugavpils w sezonie 2022.

Transfery żużlowe. Rene Bach zawodnikiem Optibet Lokomotiv Daugavpils w sezonie 2022.

Jak donosi oficjalny profil klubu Optibet Lokomotiv Daugavpils na facebooku, nowym zawodnikiem drużyny na sezon 2022 został Duńczyk Rene Bach.

Dla 31-letniego zawodnika będzie to powrót na polskie tory po roku przerwy, w poprzednich latach 2018-2020 występował nieprzerwanie na poziomie 2 ligi żużlowej w barwach klubów z Bydgoszczy oraz Opola. Rene Bach dzięki zniesieniu w nowym sezonie przepisu U24, znalazł swoją przystań właśnie w Daugavpils, zarazem jest to pierwszy potwierdzony transfer drużyny.

Uwagę tegorocznego półfinalisty 2 ligi żużlowej, wzbudziła dobra jazda, jaką Rene Bach prezentował w rozgrywkach duńskiej Metal Speedway League w sezonie 2021. Warto też przypomnieć, że Duńczyk to młodzieżowy drużynowy mistrz świata z 2010 roku, oprócz tego na poziomie juniorskim zdobywał srebrny i brązowy medal indywidualnych mistrzostw Danii.

Foto: Sandra Rejzner

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Dawid Procajło

O Dawid Procajło

Miłośnik wszelkich żużlowych mijanek, szczególnie tych po balotach, dawniej kolarstwo szosowe amatorsko, fan zespołów PSŻ Poznań i Depeche Mode, prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.