Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Transfery Żużlowe. Były Mistrz Świata w Arged Malesy Ostrów Wielkopolski!

Transfery Żużlowe

Autor: Redakcja

Transfery Żużlowe. Były Mistrz Świata w Arged Malesy Ostrów Wielkopolski!

Na oficjalnej, klubowej stronie klubowej poinformowano o zakontraktowaniu Chrisa Holdera, indywidualnego mistrza świata z 2012 roku, a także dwukrotny wicemistrz świata juniorów z sezonów 2007 i 2008 będzie w kolejnym roku reprezentował barwy Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. 34-latek po 14 sezonach z rzędu spędzonych w Toruniu przenosi się do beniaminka PGE Ekstraligi.

Chris Holder odchodzi z Apatora Toruń, ale zostaje w najlepszej żużlowej lidze świata. – Chrisowi bardzo zależało, by nadal jeździć w PGE Ekstralidze – nie kryje trener Mariusz Staszewski.

Australijczyk najlepsze lata ma już za sobą, ale nie zmienia to faktu, ze utytułowany żużlowiec po przejściach, chce odzyskać dawny blask. Beniaminek PGE Ekstraligi z Ostrowa to dla niego szansa do udowodnienia, że jeszcze może ścigać się na wysokim poziomie z najlepszymi.

Jestem niezwykle podeskscytowany faktem, że będę nadal jeździł w PGE Ekstralidze. Mam jeszcze coś do udowodnienia w tej lidze. Wiem, że ostatnie sezony, z różnych przyczyn, nie były najlepsze w moim wykonaniu. Wciąż jestem jednak głodny sukcesów i chcę nawiązać do zdecydowanie lepszych czasów z mojej kariery – podkreśla na oficjalnej stronie klubowej Chris Holder.

255047570 1513389949033850 1281346254526308262 n
fot. TŻ Ostrowia

Urodzony 24 września 1987 roku w Sydney żużlowiec przez wiele lata ścigał się w cyklu Grand Prix. Największy sukces osiągnął w 2012 roku, kiedy to został indywidualnym mistrzem świata. Pierwszy duży sukces miał miejsce w 2007 roku nomen omen w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zdobył srebrny medal IMŚJ, przegrywając tylko z Emilem Sajfutdinowem.

Mam świetne wspomnienia z Ostrowa. Lubię wasz tor i cieszę się, że będę na nim się ścigał. W ogóle to wszystko świetnie się złożyło – awans ostrowskiego klubu do PGE EKstraligi i moja zmiana barw klubowych po 14 latach nieprzerwanych startów w Toruniu. Pora zacząć coś nowego, co jest dla mnie wielką motywacją! – mówi Australijczyk.

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×