Przejdź do treści
Aktualności

Tragiczna sytuacja u Madsena! Duńczyk przemówił na temat rozstania [AKTUALIZACJA]

Leon Madsen
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Tragiczna sytuacja u Madsena! Duńczyk przemówił na temat rozstania [AKTUALIZACJA]

W ostatnim czasie sporo mówiło się o rozstaniu Leona Madsena z byłą partnerką. Duńczyk przez dłuższy czas nie zabierał głosu w tej sprawie. Teraz się to jednak zmieniło, a lider Krono-Plast Włókniarza Częstochowa zdecydował się przedstawić swoją sytuację w oświadczeniu ze swojej strony. Cała sytuacja spowodowała, że czasowo zrezygnował nawet ze startów w barwach narodowych.

O rozstaniu Leona Madsena z jego byłą partnerką Magdą Bradtke było wiadomo od pewnego czasu. 35-latek nie wypowiadał się jednak publicznie na temat swojej sytuacji prywatnej. W końcu zdecydował się przemówić, a to, co napisał w swoim oświadczeniu, może zszokować wielu kibiców. Okazuje się, że jego życie prywatne znacznie wpłynęło również na jego gorszą dyspozycję na torze podczas zmagań cyklu Speedway Grand Prix czy Tauron Speedway Euro Championship.

W opublikowanym dzisiaj oświadczeniu Madsen przekazał, jak wygląda jego sytuacja prywatna. Duńczyk miał nie widzieć swoich dzieci przez 1,5 miesiąca, gdyż miały one zostać nielegalnie wywiezione przez matkę do Polski. 35-latek wspomniał również, że była partnerka fałszywie oskarżyła go o przemoc wobec niej i swoich pociech. Zdradził on, że w duńskim sądzie toczy się sprawa. Mogliśmy się również dowiedzieć, że stały uczestnik cyklu Grand Prix tymczasowo zrezygnował ze startów w reprezentacji Danii. Poniżej znajduje się pełna treść oświadczenia duńskiego zawodnika.

Oświadczenie Leona Madsena

4 maja dzieci Leona zostały porwane i wywiezione z Danii do Polski przez matkę.

To była ciężka i trudna decyzja, aby przekazać tę informację mediom, ale jest to słuszny i potrzebny krok, zarówno dla moich fanów, jak i dla moich dzieci.

Od 1,5 miesiąca nie widziałem moich dzieci po tym, jak ich matka nielegalnie wywiozła je do Polski.

Moje dzieci do tej pory mieszkały w Danii. Po zakończeniu wspólnego pożycia z matką dzieci Magdą, próbowała ona na różne sposoby oddzielić ode mnie nasze wspólne dzieci, np. grożąc, że wywiezie je do Polski i fałszywie oskarżając mnie o przemoc wobec niej i dzieci. W związku z tym od lutego toczy się sprawa w sądzie rodzinnym w Danii. Nigdzie Magda nie odniosła sukcesu w sprawie fałszywych oskarżeń.

W dniu 06.06.24 r. sąd rodzinny wydał tymczasowy wyrok w sprawie i tym orzeczeniem uznał działania Magdy za nielegalne. Uprowadzając dzieci z Danii, zdecydowała się popełnić czyn karalny i przestępczy, który jest obecnie badany przez władze duńskie. Jest również poszukiwana przez duńską policję. Sąd przyznał mi również tymczasowo miejsce zamieszkania obojga dzieci i jednocześnie zawiesił kontakty dzieci z ich matką.

W międzyczasie mogę tylko czekać, aż sprawiedliwości stanie się zadość, a polskie władze zastosują się do konwencji haskiej i wydadzą moje dzieci z powrotem do Danii, do czego są zobowiązane na mocy prawa międzynarodowego.

Dlatego liczę na zrozumienie ze strony kibiców, sponsorów itp. W tym trudnym czasie nie zawsze jest łatwo skupić się w 100% na wyścigach żużlowych i uprawianiu sportu na najwyższym poziomie. Ale robię wszystko, co w mojej mocy.

Ogłaszam również, że na razie odchodzę z reprezentacji Danii. Powodem tego jest fakt, że główny sponsor żużlowej reprezentacji Danii zdecydował się zatrudnić Magdę w swoim polskim oddziale. Dowiedziawszy się o nielegalnych i przestępczych działaniach Magdy oraz o tym, że jest ona poszukiwana przez duńską policję, nie zmienił swojej decyzji.

Nie mogę i nie będę kojarzony z firmą, która wspiera Magdę, dopuszczającą się nielegalnych i przestępczych czynów.”

AKTUALIZACJA

Po paru godzinach odpowiedź na swoim Instastory zamieściła była partnerka Duńczyka. W jednym z punktów oświadczenia jej pełnomocników zawarta jest prośba do mediów o uszanowanie prywatności. Uznaliśmy jednak, że sprawiedliwym będzie przekazanie stanowiska zarówno jednej, jak i drugiej strony. Miejmy nadzieję, że byli partnerzy od tej pory przeniosą swój konflikt poza Internet.

Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia pełnomocników Magdy Bradtke, a także potwierdzenie złożenia zawiadomienia o znęcaniu się fizycznym i psychicznym przez Leona Madsena. Jako redakcja Best Speedway TV nie ingerujemy w prawdziwość słów jednej czy drugiej strony sporu. Przedstawiamy jednak oba stanowiska.

447785108 382628767638056 6885608294553287721 n
Screen: Instastory/ @magda_fitmom_
441968320 1507055850230475 7129311084759841194 n
Screen: Instastory/ @magda_fitmom_
obraz 2024 06 13 140659425
Screen: Instastory/ @magda_fitmom_
447277922 10229185324512016 987491687181724202 n
Fot. Paweł Wilczyński
Włókniarz
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *