Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Tomasz Bajerski: “Miałem trzy propozycje, ale rozmowa z Kubą Kozaczykiem z PSŻ była krótka i bardzo konkretna”

Tomasz Bajerski

Autor: Jakub Żak

Tomasz Bajerski: “Miałem trzy propozycje, ale rozmowa z Kubą Kozaczykiem z PSŻ była krótka i bardzo konkretna”

Tomasz Bajerski w sezonie 2022 będzie pełnił rolę menadżera PSŻ-u Poznań. Były trener Apatora Toruń wypowiedział się na temat powrotu do Poznania dla polskizuzel.pl.

Jak można się domyśleć Tomasz Bajerski po rozstaniu z Apatorem Toruń miał sporo ofert. Czemu więc wybrał PSŻ? – “Miałem trzy propozycje, ale rozmowa z Kubą Kozaczykiem z PSŻ była krótka i bardzo konkretna. [..] Z Kubą znamy się od kilku lat, jesteśmy przyjaciółmi. Gdy poprzednio byłem w Poznaniu, to on był tytularnym sponsorem. Kuba dzwonił do mnie już wtedy, kiedy nie było pewne, czy Apator przedłuży ze mną kontrakt. Powiedziałem, że chcę być lojalny wobec Torunia. Gdy okazało się, że umowy nie będzie, mogłem już rozmawiać z PSŻ” – mówi nowy menadżer “Skorpionów”.

Pomimo powrotu Tomasza Bajerskiego trenerem drużyny pozostanie Adrian Gomólski. Menadżer PSŻ-u nie chciał, aby doszło do konfliktu między szkoleniowcami, więc poprosił zarząd klubu o rozmowę z trenerem – “Adrian zostaje w PSŻ na stanowisku trenera. Był nim zanim przyszedłem i nadal nim będzie. Zarząd rozmawiał z Adrianem, zanim się pojawiłem. Nie znam szczegółów tych rozmów, ale poprosiłem o taką rozmowę, bo nie chciałem żadnych kwasów. Będzie tak, że razem będziemy prowadzili zespół, dodatkowo Adrian będzie miał pod opieką juniorów” – powiedział Tomasz Bajerski.

Sytuacja w 2. Lidze jest bardzo ciekawa. Kilka zespołów zbudowało mocne składy i wszystkie mają ambicję, by awansować do eWinner 1. Ligi. W kadrze PSŻ-u Poznań są m.in. Kacper Gomólski, Chris Harris, Kevin Fajfer, czy Aleksandr Łoktajew, ale potencjał pozostałych ekip wcale nie jest mniejszy, o czym w rozmowie z polskizuzel.pl mówił Tomasz Bajerski, który podkreślił, że budowa składu “Skorpionów” jeszcze się nie zakończyła – “Trzy inne drużyny też mają skład i sytuację, która pozwala im mówić o awansie. Rawicz, Rzeszów i Opole są mocne. Jednak my jeszcze zaskoczymy, bo nie skończyliśmy kompletowania składu”.

Ciekawym faktem jest to, że Tomasz Bajerski otrzymał w końcu zaległe pieniądze od drużyny z Poznania, co pokazuje, że podejście nowego zarządu jest bardzo profesjonalne, a ambicje klubu są dość wysokie – To było 15 stycznia. Już wcześniej miałem zapewnienie Kuby, że zostanę rozliczony i tak się stało. Nie ukrywam jednak, że to było miłe zaskoczenie – powiedział menadżer PSŻ-u.

Reklamy

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×