Żużel - Best Speedway Tv

To jeszcze nie koniec sezonu żużlowego?! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

To jeszcze nie koniec sezonu żużlowego?!

koniec sezonu

To jeszcze nie koniec sezonu żużlowego?!

Ściganie Ligowe już za nami, rozgrywki indywidualne i grupowe również. Mimo to istnieje szansa na dodatkowe żużlowe emocje jeszcze w tym sezonie. Istnieje prawdopodobieństwo na powrót turnieju Mikołajkowego.

Jakiś czas temu, działacz poznańskiego klubu, Jakub Kozaczyk, w programie “Hej Poznań” wspomniał o koncepcji przywrócenia do życia zimowego turnieju żużlowego. Miałoby, to być swego rodzaju odwzorowanie wydarzenia, które kiedyś odbywało się w Pile.

Jak przekazał nam poznański działacz istnieją chęci na podjęcie tego rodzaju inicjatywy, ale bardzo wiele zależy od prac torowych. Po wywalczonym dzielnie awansie do eWinner 1. Ligi funkcjonuje określony harmonogram prac na poznańskim stadionie i to właśnie do niego trzeba będzie się dostosować. Prace te bowiem mają na celu przygotowanie obiektu na udział Skorpionów w sezonie 2023 w zmaganiach w wyższej klasie rozgrywkowej. Wiemy jednak, że w Poznaniu, bez wątpienia nie próżnują, więc istnieje znaczna szansa, na to, że fani czarnego sportu jeszcze w grudniu będą mieli okazję do śledzenia żużlowych zmagań.

Jakub Kozaczyk wspomniał nam, że miałby to być raczej turniej indywidualny niż drużynowy. Dodatkowo wiemy, że istnieje prawdopodobieństwo na nadanie zmaganiom imienia byłego prezesa PSŻu Poznania, który zajmował to stanowisko w latach 2006-2011. Byłby to swego rodzaju sposób uhonorowania Tomasza Wójtowicza, którego nagłe odejście przesądziło niestety wtedy o zakończeniu działalności klubu.

Zarówno nam jak i wszystkim fanom czarnego sportu pozostaje obecnie jedynie wyczekiwać dalszych informacji. Możemy również mocno trzymać kciuki za prace trwające na poznańskim stadionie oraz szansę na przedłużenie możliwości udziału w żużlowych zmaganiach jeszcze w tym roku.

fot. PSŻ Poznań – Facebook

Reklamy

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×