Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy to będzie kolejna łatwa wygrana Motoru? Orlen Oil Motor Lublin – Zooleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Motor Lublin
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Patrycja Kowalczuk

Czy to będzie kolejna łatwa wygrana Motoru? Orlen Oil Motor Lublin – Zooleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Zaczynamy rundę rewanżową! Na pierwszy ogień idzie spotkanie Mistrza Polski z GKM. Pierwsze ich spotkanie w tym roku na torze w Grudziądzu zakończyło się zwycięstwem Motoru. Jak będzie tym razem? Czy Koziołki zgarnął komplet punktów? Czy może GKM znajdzie siły i postawi się?

Niezatrzymany

Orlen Oil Motor Lublin ma niesamowitą passę w tym rok – nie przegrali żadnego spotkania! Mało tego najmniejsza różnica punktowa między nimi a ich rywalami to aż 10 punktów. Na torze w Lublinie do 40 punktów udało się dobić jedynie Sparcie. 40 punktów z walce z Motorem udało się również wywalczyć Unii na własnym torze. Nie wygląda to dobrze, jeżeli chodzi o pasjonującą walkę o mistrzostwo. Czy rewanże też wypadną na korzyść Motoru?

Na tą chwilę można przewidywać, że tak, szczególnie, że ten niesamowicie silny skład Lublina nie ma praktycznie słabych punktów. Nawet jeżeli ktoś ma gorszy dzień to reszta swoją jazdą pięknie rekompensuje braki punktowe kolegi. O tej drużynie można powiedzieć jedno – niepokonany monolit. Sparta co prawda pokazała w ostatnim meczu, że da się ścigać na lubelskim owalu i napsuć trochę krwi gospodarzom. Jednak czy i tym razem tak będzie?

Będzie ciężko

GKM nie ma ostatnio dobrej passy – ostatni mecz z Częstochową przegrali dwunastoma punktami, Doyle ma kontuzję. Dodatkowo obustronny walkower z meczu w Gorzowie został utrzymany. Czy może być gorzej? Na pewno ciężko będzie poprawić swoją sytuację w tabeli po dzisiejszym meczu z Motorem, bo raczej mało kto wierzy, że GKM da radę napsuć krwi Mistrzowi Polski.

Co prawda świetna postawa Maxa Fricke’a i Wadima Tarasienko w ostatnich spotkaniach może gwarantować punkty drużynie z Grudziądza, ale to raczej będzie za mało, by nawiązać walkę. Ostatnio zarząd GKM ogłosił ściągnięcie w swoje szeregi Michaela Jepsena Jensena, ale nie jest to bardzo mocne wzmocnienie, co najwyżej łatanie dziury. Czy to wystarczy, by choć trochę poprzeszkadzać lublinianom i dać nam odrobinę emocji?

Mecz rusza 7 czerwca o godzinie 18:00. Obejrzycie go na Eleven Sport 1. Przebieg spotkania możecie również śledzić na naszej stronie. Zapraszamy!

Orlen Oil Motor Lublin:

9.Dominik Kubera
10.Mateusz Cierniak
11.Jack Holder
12.Fredrik Lindgren
13.Bartosz Zmarzlik
14.Bartosz Bańbor
15.Wiktor Przyjemski

ZOOleszcz GKM Grudziądz:

1.Max Fricke
2.Jason Doyle
3.Kacper Pludra
4.Wadim Tarasienko
5.Jaimon Lidsey
6.Kacper Łobodziński
7.Kevin Małkiewicz

436243488 1042827727451057 5939728334457967725 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×