Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Texom Stal Rzeszów żegna się z sześcioma zawodnikami

żużel imp
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Sebastian Krauz

Texom Stal Rzeszów żegna się z sześcioma zawodnikami

Trwa wietrzenie szatni w drużynie Texom Stal Rzeszów. Klub poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że pożegnał się z sześcioma zawodnikami, którzy w minionym sezonie reprezentowali barwy „Żurawi”.

Texom Stal Rzeszów w minionym sezonie miała walczyć o awans do eWinner 1 Ligi. „Żurawie” zajęły, jednak zajęły dopiero szóste miejsce na koniec sezonu, co spowodowało, że włodarze zdecydowali się na mocne przebudowanie składy na przyszły sezon. Klub pożegnał się z Bastianem Borke, Timi Salonenem, Jonatanem i Gustavem Grahn, Pawłem Miesiącem, Hubertem Łęgowikiem i Bartoszem Bańborem.

Borke w minionym sezonie wystąpił tylko w jednym meczu w minionym sezonie. Był to mecz w Opolu, w którym nie zdobył jednak żadnego punktu. Bracia Grahn – Jonatan i Gustav również nie dostali większej szansy na starty w przyszłym sezonie, mimo że przed sezonem włodarze dużo sobie po nich oczekiwali.

Hans Nielsen pożegnany przez sponsora! Koniec jego przygody z kadrą narodową

Z klubem żegnają się również doświadczony Paweł Miesiąc oraz Hubert Łęgowik. Dla miesiąca sezon 2022 był już 10 sezon w barwach „Żurawi”. W minionym sezonie uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,827. Z klubem żegna się także Hubert Łęgowik, czyli kapitan zespołu z Rzeszowa. W ciągu ostatnich dwóch sezonów wystąpił on w 99 biegach, w których dla rzeszowskiej drużyny zdobył łącznie 148 punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,494.

Texom Stal Rzeszów żegna się także z dwoma bardzo zdolnymi i młodymi zawodnikami. Pierwszym z nich jest Timi Salonen, który dołączył do Stali w trakcie sezonu. Młody Fin dał się poznać z bardzo dobrej strony zarówno na poziomie 2 Ligi, w której uzyskał on średnią biegopunktową na poziomie 1,811 oraz rozgrywek międzynarodowych (zaliczył on między innymi bardzo dobry występ w SON). Drugim zawodnikiem jest Bartosz Bańbor, który uznawany jest za wielki talent. Zawodnik dał się poznać z dobrej strony zwłaszcza w zawodach młodzieżowych. W przyszłym sezonie będzie on prawdopodobnie startował w barwach Wilków Krosno.

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Texom Stal Rzeszów żegna się z sześcioma zawodnikami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *