Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Hans Nielsen pożegnany przez sponsora! Koniec jego przygody z kadrą narodową

Hans Nielsen

Autor: Wiktoria Wybraniec

Hans Nielsen pożegnany przez sponsora! Koniec jego przygody z kadrą narodową

NS System A/S przez ostatnie lata sponsorowała kadrę narodową Danii i samego Hansa Nielsena, gdy ten jeszcze jeździł. Wczoraj na Facebookowym profilu oficjalnie pożegnali Duńczyka.

Hans Nielsen to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii speedwaya. Jeździć zaczął w wieku 13 lat i tak już zostało przez następne 27 lat. W tym czasie zdobył 12 medali Indywidualnych Mistrzostwa Świata (4-6-2), 12 medali Mistrzostw Świata Par (6-1-4) oraz 18 medali Drużynowych Mistrzostw Świata (11-4-3). Jeździł w 7 klubach, w tym 2 polskich (Motor Lublin i Polonia Piła). Z Motorem zdobył historyczny srebrny medal DMP, ale to w Pile zakończył karierę w 1999 roku.

GKM Grudziądz silniejszy niż zakładano?

Po ponad 6 latach nadeszła pora by zakończyć i tę trenerską karierę. Reprezentację Danii prowdził od 2016 roku. W tym czasie jego podopieczni zdobyli: 2 brązowe medale Speedway of Nations, 6 medali Drużynowych Mistrzostwa Świata Juniorów (0-3-3), srebro Drużynowych Mistrzostw Europy, jedno złoto i 6 srebrnych medali Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów oraz 3 medale Mistrzostw Europy Par (1-2-0).

Wczoraj (30 październik) w mediach społecznościowych jednego z głównych sponsorów Hansa Nielsena i kadry, pojawiło się oficjalne podziękowanie.

“Wspieramy gwiazdy. Te gwiazdy jeżdżą na żużlu, a my im kibicujemy od dawna – to Duński Związek Motorowy. W miniony weekend zakończyli sezon srebrnym medalem dla Leona Madsena, „i nie jest tak źle”, jak ujął to trener reprezentacji Hans Nielsen. Drużyna U23 pokonała Anglię i Szwecję, zdołała wywrzeć presję na Polskę, a także skończyła z ładnym srebrnym medalem. Gratulujemy świetnych występów. 1 stycznia Hans Nielsen przestanie być trenerem reprezentacji po 6,5 roku.

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Hans Nielsen i nasza współpraca sięgają wstecz do czasów, gdy Hans zaczął jeździć na żużlu, dlatego do dziś jest częścią naszego „pasu pamięci” w domu. Dziękujemy DMU za naprawdę dobrą współpracę i trzymamy kciuki, że w taki czy inny sposób nadal będziemy Cię widzieć w sporcie motorowym. Dziękuję DMU za włożenie ogromnego wysiłku w pracę z utalentowanymi duńskimi talentami i rozwijanie ich – wykonujesz świetną robotę.” – czytamy na stronie NS System A/S.

fot. Paweł WIlczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×