Żużel - Best Speedway Tv

Tarasienko będzie czekał na jazdę trzy lata? Regulamin mówi co innego | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Tarasienko

Tarasienko będzie czekał na jazdę trzy lata? Regulamin mówi co innego

Tarasienko będzie czekał na jazdę trzy lata? Regulamin mówi co innego

Na jednej ze stron internetowych został zamieszczony artykuł traktujący o tym, że Wadim Tarasienko nie będzie mógł w sezonie 2023 startować jako Polak. Co więcej, na starty z polskim obywatelstwem będzie musiał czekać łącznie aż trzy lata. Kiedy jednak zajrzymy w najnowszą aktualizację regulaminu sportu żużlowego, okazuje się, że to kompletna bzdura. 

Wadim Tarasienko wraca na tor!

Po tym, jak polski paszport otrzymał w 2020 roku Gleb Czugunow, faktycznie PZM wprowadził okres trzyletniej karencji, żeby kluby nie zaczęły „produkować” Polaków, kiedy im się to podoba. W najnowszej aktualizacji regulaminu przynależności klubowej w sporcie żużlowym z dnia 12 stycznia czytamy:

Art. 209. Pkt. 6.

“Niezależnie od postanowień ust. 5 w szczególnych okolicznościach PZM może ustalić indywidualne zasady wydania licencji “Ż” osobie posiadającej obywatelstwo polskie i obywatelstwo państwa, którego federacja narodowa (FMN) została zawieszona (w całości lub części praw) albo wykluczona przez FIM”.

Powyższego punktu nie było w regulaminie na sezon 2023 – został on ewidentnie stworzony właśnie, aby uchronić rosyjskich żużlowców przed trzyletnią karencją, wynikającą z poprzednich zapisów w regulaminie. Pełny regulamin sportu żużlowego na sezon 2023 jeszcze się nie ukazał, ale możemy być pewni, że zapis dotyczący szczególnych okoliczności przyznania licencji „Ż” nie ulegnie zmianie. W związku z tym Wadim Tarasienko będzie mógł rywalizować w PGE Ekstralidze jako Polak. 

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy

fot. Sandra Rejzner

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×