Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Talent wypożyczony z Unii do 2. Ligi!

Talent
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Talent wypożyczony z Unii do 2. Ligi!

Nazar Parnitskyi został wypożyczony na resztę sezonu do drugoligowego OK Bedmet Kolejarza Opole. Tak poinformował na swoim Instagramie klub z Leszna. To kolejne drugoligowe wypożyczenie młodego zawodnika z tego klubu. Wcześniej Enea Polonia Piła pozyskała bowiem Jamesa Pearsona.

Były prezes klubu ocenia sezon. “Zarząd powinien być bardzo dumny”

OK Bedmet Kolejarz Opole wzmacnia się przed rywalizacją w fazie play-off. Nie jest tajemnicą, że opolski klub celuje w awans na zaplecze PGE Ekstraligi, a do tego potrzebuje jak najsilniejszej kadry. Wobec tego zdecydowano wzmocnić się zawodnikiem, który w tym sezonie pokazywał się już z dobrej strony w PGE Ekstralidze. Mowa oczywiście o młodziutkim Nazarze Parnitskyim. Ukrainiec zachwycił w tym sezonie nie tylko kibiców z Leszna, ale i z całej Polski.

Parnitskyi legitymuje się średnią 0,769 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zwyciężył w dwóch z trzynastu biegów, w których brał udział. W rozgrywkach Ekstraligi do lat 24. jest z kolei czołowym zawodnikiem ligi ze średnią 2,250. Na drugoligowych torach talent 16-latka może się przydać i w istotny sposób wpłynąć na losy rywalizacji o awans.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *