Tak to się robi w Danii! Tor w Vojens przygotowany na najbliższy mecz!

W Polsce pogoda często stanowi sporą przeszkodę przy rozgrywaniu imprez żużlowych. Tylko w tym sezonie ze względu na opady deszczu zmieniono termin sześciu spotkań PGE Ekstraligi i czterech eWinner 1. Ligi Żużlowej, a rozgrywki trwają zaledwie od miesiąca. W duńskim mieście Vojens mają jednak rozwiązanie, które w Polsce niestety wciąż nie jest powszechne.

Na środę zaplanowany jest mecz w Vojens, w którym zmierzy lokalny Sønderjylland Elite Speedway z zespołem Slangerup, ale prognozy pogody nie są najlepsze – opady w we wtorek i przez prawie całą środę. W Polsce spotkanie już by przełożono, ale w Danii mają swoje sposoby. Klub zdecydował się na zakrycie toru plandeką, dzięki czemu nawet przy niekorzystnych prognozach najprawdopodobniej uda się odjechać środowy mecz.

W Polsce kluby PGE Ekstraligi do 2022 będą miały obowiązek zakupić plandeki, ale na razie jedyny ośrodek, który taką posiada to Wrocław. W Danii wiele rzeczy w żużlu w porównaniu do Polski wygląda trochę śmiesznie. Często brakuje profesjonalizmu i czasem dochodzi do dziwnych sytuacji, ale trzeba im przyznać, że przed deszczem potrafią się zabezpieczyć.

źródło. Vojens speedway center

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *