Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska/Ligi Zagraniczne

Tak to się robi w Danii! Tor w Vojens przygotowany na najbliższy mecz!

Tak to się robi w Danii! Tor w Vojens przygotowany na najbliższy mecz!

Autor: Jakub Żak

bs tv1
Tak to się robi w Danii! Tor w Vojens przygotowany na najbliższy mecz! 2

Tak to się robi w Danii! Tor w Vojens przygotowany na najbliższy mecz!

W Polsce pogoda często stanowi sporą przeszkodę przy rozgrywaniu imprez żużlowych. Tylko w tym sezonie ze względu na opady deszczu zmieniono termin sześciu spotkań PGE Ekstraligi i czterech eWinner 1. Ligi Żużlowej, a rozgrywki trwają zaledwie od miesiąca. W duńskim mieście Vojens mają jednak rozwiązanie, które w Polsce niestety wciąż nie jest powszechne.

Na środę zaplanowany jest mecz w Vojens, w którym zmierzy lokalny Sønderjylland Elite Speedway z zespołem Slangerup, ale prognozy pogody nie są najlepsze – opady w we wtorek i przez prawie całą środę. W Polsce spotkanie już by przełożono, ale w Danii mają swoje sposoby. Klub zdecydował się na zakrycie toru plandeką, dzięki czemu nawet przy niekorzystnych prognozach najprawdopodobniej uda się odjechać środowy mecz.

W Polsce kluby PGE Ekstraligi do 2022 będą miały obowiązek zakupić plandeki, ale na razie jedyny ośrodek, który taką posiada to Wrocław. W Danii wiele rzeczy w żużlu w porównaniu do Polski wygląda trochę śmiesznie. Często brakuje profesjonalizmu i czasem dochodzi do dziwnych sytuacji, ale trzeba im przyznać, że przed deszczem potrafią się zabezpieczyć.

źródło. Vojens speedway center

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *