Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Szymon Ludwiczak cieszy się z możliwości wyjazdu na tor

Szymon Ludwiczak
Fot. Roman Biliński

Autor: Marcin Boroch

Szymon Ludwiczak cieszy się z możliwości wyjazdu na tor

Młody reprezentant Polski i zawodnik Tauron Włókniarza Częstochowy, Szymon Ludwiczak miał okazje we wtorek wziąć udział w sparingu przeciwko INNPRO ROW Rybnik, zdobywając cztery oczka. Na łamach Gazety Częstochowskiej udzielił krótkiego wywiadu odnośnie swoich spostrzeżeń na temat udziału w test-meczu

We wtorek i w środę zespół PGE Ekstraligi — Tauron Włókniarz Częstochowa wzięła udział w dwumeczu sparingowym przeciwko finaliście ostatniego sezonu 1. ligi żużlowej — INNPRO ROWu Rybnik. Pierwsze spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem częstochowian – 54:36. W drugim „lwy” postanowili w większości sprawdzić swoich najmłodszych zawodników, w konsekwencji czego ulegli 41:49. W obu pojedynkach wystąpił Szymon Ludwiczak, zdobywając łącznie 11 oczek i trzy bonusy, a na torze pojawiał się ośmiokrotnie. Na łamach gazety częstochowskiej zawodnik ten podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie występu i toru.

„Na pewno cieszę się z możliwości wyjazdu na tor, za co trenerowi bardzo dziękuję. Zdobyłem dwie jedynki i dwójkę z bonusem. Swój występ uważam za udany, choć troszkę zabrakło punktów. Tak czy inaczej, mój wtorkowy start na plus. Prędkość była jak najbardziej OK. Momenty startowe też miałem dobre. Wydaje mi się, że najbardziej brakowało mi dojazdów do łuków

Szymon odniósł się również na temat rywalizacji w formacji juniorskiej. Jego zdaniem jest na podobnym poziomie co Halkiewicz i Kupiec, co zwiastuje walkę o skład – „Wydaje mi się, że w trójkę jesteśmy na podobnym poziomie. Zapewniam, że robię wszystko, aby przedostać się do podstawowego składu Włókniarza, pod numer szósty lub siódmy. Mam nadzieję, że uda mi się przedrzeć do zestawienia ligowego, choć nie będzie to łatwe”

Na sam koniec Ludwiczak ocenił występ całego zespołu – „Mecz wygraliśmy i to jest bardzo ważne. Dużo jednakże w drużynie testujemy sprzętu. W drużynie rybnickiej też na pewno jest dużo testowań motocykli. Uważam więc, że ten wynik nie do końca pokazuje, na co stać obydwie drużyny”

366334255 805472354919871 9198712961875993359 n
Fot. Roman Biliński
382236612 839904261476680 3308686212388451884 n
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *