Żużel - Best Speedway Tv

Szwedzki klub znalazł zastępstwo za Kułakowa | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szwedzki klub znalazł zastępstwo za Kułakowa

klub

Szwedzki klub znalazł zastępstwo za Kułakowa

Szwedzi podobnie jak Polacy wykluczyli Rosjan z rozgrywek ligowych na żużlu. Mocno ucierpiała drużyna z Vastervik, która straciła Artioma Łagutę i Wiktora Kułakowa, ale wiadomo już, kto zastąpi byłego zawodnika Wybrzeża Gdańsk.

277577344 382502870543983 5255589197729192116 n

Do Vastervik Speedway dołączył właśnie Kenneth Bjerre, który ma kluby również w Danii (Grindsted SK) i Polsce (Abramczyk Polonia Bydgoszcz). Duńczyk w zeszłym sezonie nie startował w lidze szwedzkiej i mimo podpisania kontraktu nie będzie mógł raczej jeździć tam regularnie.

“Kiedy skontaktowaliśmy się z Kennethem, zainteresowanie było trochę niewielki, ponieważ nie planował jazdy w Bauhaus-Ligan, ale w miarę kontynuowania rozmów znaleźliśmy rozwiązanie, które obie strony mogły zaakceptować. Kenneth nie będzie dostępny na większości meczów w sezonie zasadniczym, ponieważ nie wie, w jakie dni będzie jeździł jego polski klub, ponieważ ta liga rozgrywa mecze od soboty do poniedziałku. Ale jeśli chodzi o ewentualne play-offy, nie powinno być problemów. Dzięki Kennethowi w składzie mamy osobowość, która będzie dobrze pasować do drużyny oraz zawodnika z rutyną i bardzo dużym potencjałem” – mówi dyrektor sportowy Vastervik, Morgan Andersson.

Mimo braku Łaguty i Kułakowa skład Vastervik nadal wygląda całkiem nieźle. Oprócz Kennetha Bjerre kontrakty podpisali tam Fredrik Lindgren, Bartosz Smektała, Gleb Czugunow, Mads Hansen, Peter Ljung, Jaimon Lidsey, Anton Karlsson i Noel Wahlqvist.

fot. Sonia Kaps

.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×