Żużel - Best Speedway Tv

Szwedzki klub znalazł zastępstwo za Kułakowa | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szwedzki klub znalazł zastępstwo za Kułakowa

klub

Szwedzki klub znalazł zastępstwo za Kułakowa

Szwedzi podobnie jak Polacy wykluczyli Rosjan z rozgrywek ligowych na żużlu. Mocno ucierpiała drużyna z Vastervik, która straciła Artioma Łagutę i Wiktora Kułakowa, ale wiadomo już, kto zastąpi byłego zawodnika Wybrzeża Gdańsk.

277577344 382502870543983 5255589197729192116 n

Do Vastervik Speedway dołączył właśnie Kenneth Bjerre, który ma kluby również w Danii (Grindsted SK) i Polsce (Abramczyk Polonia Bydgoszcz). Duńczyk w zeszłym sezonie nie startował w lidze szwedzkiej i mimo podpisania kontraktu nie będzie mógł raczej jeździć tam regularnie.

“Kiedy skontaktowaliśmy się z Kennethem, zainteresowanie było trochę niewielki, ponieważ nie planował jazdy w Bauhaus-Ligan, ale w miarę kontynuowania rozmów znaleźliśmy rozwiązanie, które obie strony mogły zaakceptować. Kenneth nie będzie dostępny na większości meczów w sezonie zasadniczym, ponieważ nie wie, w jakie dni będzie jeździł jego polski klub, ponieważ ta liga rozgrywa mecze od soboty do poniedziałku. Ale jeśli chodzi o ewentualne play-offy, nie powinno być problemów. Dzięki Kennethowi w składzie mamy osobowość, która będzie dobrze pasować do drużyny oraz zawodnika z rutyną i bardzo dużym potencjałem” – mówi dyrektor sportowy Vastervik, Morgan Andersson.

Mimo braku Łaguty i Kułakowa skład Vastervik nadal wygląda całkiem nieźle. Oprócz Kennetha Bjerre kontrakty podpisali tam Fredrik Lindgren, Bartosz Smektała, Gleb Czugunow, Mads Hansen, Peter Ljung, Jaimon Lidsey, Anton Karlsson i Noel Wahlqvist.

fot. Sonia Kaps

.

Reklamy

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×