Przejdź do treści
Artykuły/Metalkas 2. Ekstraliga

Szef żużla o swoich przewidywaniach na sezon 2022 w eWinner 1. Lidze!

Szef żużla

Autor: Aleksandra Bronisz

Szef żużla o swoich przewidywaniach na sezon 2022 w eWinner 1. Lidze!

Sezon ligowy w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Na kilka dni przed inauguracją Marcin Majewski, czyli znany wszystkim szef redakcji żużlowej w Canal+ opowiedział, czego spodziewa się po pierwszoligowych drużynach.

64259954 10217012887008686 8612161850915684352 n

Jak wiemy, w tym roku nie będziemy mogli oglądać Rosjan na polskich torach. Ich wykluczenie spowodowało, że drużyny z 1 Ligi straciły łącznie pięciu zawodników. Część z nich miała być liderami zespołów. Z problemami związanymi z wykluczeniem rosyjskich zawodników zmierzą się na pewno zespoły z Gdańska i Rybnika. Tam Viktor Kulakow i Sergiej Łogaczow mieli pełnić kluczowe role. „(…) oni są w tej chwili na drugim biegunie. Moim zdaniem czeka ich walka w dolnych rejonach tabeli, choć murowanego kandydata do spadku nie widzę.”– powiedział o drużynach z Gdańska i Rybnika Marcin Majewski w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl.

Niewiadomych można szukać również u pretendentów do awansu. „Znaki zapytania także są w Zielonej Górze i Bydgoszczy. Na razie problemy ze zdrowiem ma Piotr Protasiewicz, a prezes Jerzy Kanclerz sam powtarza, że Daniel Jeleniewski i Adrian Miedziński muszą się poprawić.”– zauważył szef żużla w Canal+.
Oprócz tego wspomniał, że: „nie widać tam wielkiego optymizmu, choć oczywiście wkrótce wszystko może się zmienić” o Cellfast Wilkach Krosno.

Zdaniem Marcina Majewskiego tegorocznym “czarnym koniem” rozgrywek w eWinner 1. Lidze będzie Orzeł Łódź. „Mało się o nich mówi, a mają naprawdę ciekawy skład. Ta drużyna jest wyrównana, a poza tym zbudowali szerszą kadrę.”

Pierwszoligowe zmagania rozpoczną się już w najbliższą sobotę 9 kwietnia.

Fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *