Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Szalony mecz w Gdańsku zakończony po ośmiu biegach! Energa Wybrzeże Gdańsk Abramczyk Polonia Bydgoszcz [RELACJA]

Mecz w Gdańsku

Autor: Krzysztof Grzęda

438101937 414406611468952 8646289639228523248 n 1

Nie udało się rozegrać w pełnej długości meczu 4. rundy Metalkas 2. Ekstraligi na torze w Gdańsku, na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne.

Prognozy pogody dla stolicy województwa pomorskiego były całkiem dobre. Miało być słonecznie i bez opadów deszczu, ale istniało ryzyko wystąpienia burzy. Niestety po zakończeniu prezentacji zaczął pojawiać się opady, które po kilkunastu minutach przerodziły się w ulewę.

Po około 20 minutach deszczu na tor wyszły osoby funkcyjne w celu osuszenia toru ze stojącej wody, a w międzyczasie opady całkowicie ustały i wyszło słońce. Po kolejnych kilkunastu minutach prac nad nawierzchnią udało się ją doprowadzić do bezpiecznego stanu i start pierwszego wyścigu zaplanowano na 14:50. Ponadto do 8 biegu miało nie być równań w celu jak najszybszego odjechania wymaganej liczby biegów do zaliczenia spotkania.

W porównaniu do awizowanych zestawień gdańszczanie dokonali jednej zmiany, Eryka Kamińskiego zastąpił Bartosz Tyburski. Pierwsze 3 wyścigi miały niemalże identyczny scenariusz. Pierwszy był zawodnik w kasku czerwonym, a ostatni w kasku niebieskim. Co ciekawe podobnie sytuacja wyglądała w zespole gości, na drugim miejscu był zawodnik w kasku białym, a po jedynkę z bonusem przyjeżdżał ten w żółtym kolorze. Tempo spotkania znacznie zwolniło w czwartej odsłonie dnia. Po stykowej sytuacji na wejściu w pierwszy łuk upadł Bartosz Tyburski. Powtórka odbyła się w pełnym składzie, a w niej ponownie upadł wychowanek Wybrzeża, został wykluczony oraz otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Trzecia odsłona zakończyła się wygraną gości 4-2 i wyszli oni na prowadzenie.

Początek drugiej serii również ułożył się po ich myśli, bo ponownie wygrali 4-2. Fatalny początek meczu zanotował Niels Kristian Iversen, który oo dwóch wyścigach miał 2 zera. Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy przyszła w biegu 6, gdy para Klindt i Wysocki wygrała podwójnie ze zdecydowanie bardziej faworyzowaną parą gości. Szybko zrewanżowali się zawodnicy Abramczyk Polonii, którzy 7 wyścig wygrali w stosunku 4-2 i ponownie wyszli na prowadzenie.

Bieg ósmy, którego odjechanie umożliwia zaliczenie spotkania, nie obył się bez komplikacji. Nieatakowany przez nikogo upadł ponownie Bartosz Tyburski i otrzymał drugą żółtą kartkę i w tego konsekwencji czerwoną kartkę. Powtórkę Abramczyk Polonia wygrała 1-5 i goście wyszli na prowadzenie różnicą sześciu punktów. W trakcie tego biegu nad gdańskim torem ponownie zaczął padać deszcz, a po jego zakończeniu rozpętała się ulewa i mecz został zakończony po ośmiu biegach.