Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Świetny występ Patricka Hansena w duńskich eliminacjach do GP!

Autor: Jakub Żak

bstv 1536x162 2

W środę na stadionie w Esbjergu odbył się finał duńskich eliminacji do cyklu Grand Prix. Pomimo mocnej obsady zawody wygrał Patrick Hansen, któremu zagwarantowało to występ w SEC Challenge, oraz w międzynawowych eliminacjach do GP.

Młody Duńczyk w zeszłym roku jeździł w 2-ligowym Rzeszowie, sezon zakończył ze średnią biegową 2.00. Po powstaniu przepisu o zawodniku u-24 zdecydował się na zmianę barw i w tym sezonie będzie on reprezentował klub z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie może się on okazać kluczowym zawodnikiem. W pierwszym meczu ligowym (który ostatecznie został przerwany przez opady śniegu) wygrał oba biegi, w których startował, a teraz udało mu się zwyciężyć w duńskich eliminacjach do GP, zdobywając w 5. biegach aż 13 punktów, zostawiając za sobą m.in. Mikkela Michelsena, czy Nicolaia Klindta.

Oprócz Patricka Hansena do międzynarodowych eliminacji awansowali również Nikolai Klndt, Rasmus Jensen i Mikkel Michelsen. Do kolejnego etapu nie przeszli jednak tacy zawodnicy jak Andreas Lyager, Kenneth Bjerre, czy Jonas Jeppesen. Duńczycy w eliminacjach międzynarodowych posiadają 5 miejsc, więc tamtejsza federacja będzie mogła wybrać jeszcze jednego zawodnika, który otrzyma dziką kartę.