Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Start Gniezno blisko wystartowania w lidze czeskiej!

Start Gniezno blisko wystartowania w lidze czeskiej!

Autor: Redakcja

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=e563ewEG03o[/embedyt]
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=c2PNAGRH_eo[/embedyt]
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=XsZpbEEi3dI[/embedyt]

Start Gniezno blisko wystartowania w lidze czeskiej!

Dopiero co poznaliśmy sponsora tytularnego drużyny z pierwszej stolicy Polski, a już mamy kolejne, zaskakujące informacje z klubu. Start Gniezno w sezonie 2021 planuje, oczywiście oprócz startów w eWinner 1. LŻ wystąpić w lidze czeskiej. Miałby tam rywalizować z drużynami z Pragi, Pardubic oraz Slanów. “Domowym” torem Orłów byłby owal w Libercu. W sprawę mocno zaangażował się Błażej Skrzeszewski, który łączy te dwa kluby. W Starcie Gniezno od kilku lat pomaga w funkcjonowaniu klubu, natomiast w INTERTEAM Liberec był managerem.

Szczegółowe ustalenia trwają. Manager INTERTEAM Liberec trochę się pospieszył z upublicznieniem informacji. Jesteśmy zainteresowani startami w lidze czeskiej jako czwarta drużyna. Konsultujemy tę sprawę z Główną Komisją Sportu Żużlowego, ponieważ do ustalenia są jeszcze między innymi terminy. Daty meczów z lidze czeskiej kolidują z zawodami DMPJ. Musimy wspólnie wypracować stanowisko. Jest jednak informacja ze strony czeskiej, że istnieje możliwość ewentualnej zmiany terminów. Temat jest aktualny, ale na ten moment nie potrafię opowiedzieć dokładnych szczegółów. – powiedział Radosław Majewski, przedstawiciel GTM Startu Gniezno.

Rozgrywanie meczów u naszych południowych sąsiadów to idealny poligon doświadczalny dla młodych zawodników Startu Gniezno.

Reklamy

Liga czeska ma się odbywać w formie czwórmeczu. Oznacza to, że drużyny będą składać się z czterech zawodników. Młodzieżowcy potrzebują jazdy i byłaby to dobra okazja do dodatkowych zawodów dla naszych juniorów, także jest to ciekawy element szkoleniowy. – dodaje rzecznik prasowy gnieźnieńskiego klubu.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Start Gniezno blisko wystartowania w lidze czeskiej! 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×