Żużel - Best Speedway Tv

Stanisław Chomski o problemach na dystansie i "zagotowaniu" się przez Oskara Palucha w 12 wyścigu spotkania | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Stanisław Chomski

Stanisław Chomski o problemach na dystansie i “zagotowaniu” się przez Oskara Palucha w 12 wyścigu spotkania

Stanisław Chomski o problemach na dystansie i “zagotowaniu” się przez Oskara Palucha w 12 wyścigu spotkania

W niedzielnym spotkaniu w ramach 9. rundy PGE Ekstraligi gorzowska Stal pokonała zespół z Wrocławia 52:38. Dzięki tej wygranej drużyna z miasta nad Wartą wskoczyła na drugie miejsce w ekstraligowej tabeli.

Trener Stanisław Chomski po spotkaniu był zadowolony z postawy swojej ekipy. Mimo trudnych, warunków pogodowych, tor był dobrze przygotowany, a kibice na stadionie byli świadkami kilku emocjonujących biegów. – Przy tej temperaturze tropikalnej nastawialiśmy się na taki tor, ale w piątek trening, który był odbył się w zupełnie innych warunkach. Było o ponad 10 stopni mniej, to jakbyśmy byli na wyjeździe. Komunikacja w zespole była dobra. Wyciągaliśmy na bieżąco wnioski. Widzieliśmy, że zawodnicy mieli problem na dystansie – stwierdził szkoleniowiec gorzowskiej Stali.

Wrocławianie byli osłabieni brakiem Gleba Chugunova, który zmaga się z kontuzją barku. Mimo to wrocławska drużyna nie poddała się bez walki –W zespole z Wrocławia jeżdżą klasowi zawodnicy. Dariusz Śledź fajnie manewrował składem, bo każdy z seniorów odjechał 7 biegów. Bartłomiej Kowalski odjechał 6 wyścigów. W czterech zawodników można było trochę po szachować- powiedział Stanisław Chomski w rozmowie z naszym portalem.


W ekipie miejscowych zabrakło Mateusza Bartkowiaka. Anders Thomsen zaliczył w Danii nieprzyjemny upadek, a jego występ w meczu nie był pewny. Na całe szczęście żużlowiec z kraju Hamleta, pojechał dobre zawody i po upadku nie było śladu. Oskar Paluch zadebiutował na stadionie Edwarda Jancarza.

Jeśli chodzi o mój zespół, to mimo wszystko nie był w 100 procentach kondycyjnie przygotowany do tego meczu Anders Thomsen, ale fajnie, że pojechał, bo wytrzymał w tych zawodach i jednak te ważne punkty przywiózł. Oskar Paluch na własnym torze zaliczył fajny debiut. Oskar Hurysz uważam, że też dobrze pojechał, nawet jak przegrywał, to nie jechał daleko. Szkoda biegu 12, w którym Oskar Paluch trochę się zagotował. Na starcie postawiło go w poprzek, za szybko ścinał do krawężnika. Na całe szczęście zawody odjechał cało i zdrowo, a to jest najważniejsze – zakończył Stanisław Chomski.

fot. Stal Gorzów

Zostaw komentarz

×