Żużel - Best Speedway Tv

Stanisław Burza trenerem Unii Tarnów! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Stanisław Burza

Stanisław Burza trenerem Unii Tarnów!

Stanisław Burza trenerem Unii Tarnów!

Tuż przed startem okresu sparingowego Unia Tarnów przedstawiła nazwisko nowego szkoleniowca drużyny. Spadkowicza z eWinner 1. Ligi w sezonie 2022 poprowadzi Stanisław Burza. Dobrze znany na Mościcach żużlowiec zastąpi na stanowisku Pawła Barana.

Po podpisaniu umowy z nowym trenerem sztab szkoleniowy Unii w sezonie 2022 tworzyć będą Stanisław Burza i Tomasz Proszowski. Konsultantem sterników będzie Marek Cieślak.

Stanisław Burza to wychowanek tarnowskich „Jaskółek”. Licencję zdał w 1997 roku i nieprzerwanie do 2006 reprezentował barwy macierzystego klubu. Teraz powrócił do Tarnowa w nieco innej roli. Oprócz pierwszej drużyny nowy szkoleniowiec obejmie pieczę nad młodzieżowcami oraz miejscową szkółką żużlową.

Kibice pamiętają dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski, które Burza zdobył z zespołem. W swojej trenerskiej karierze prowadził już Wandę Kraków za czasów istnienia zespołu. Co więcej, będzie ściągał się na długim torze jako pełnoprawny uczestnik cyklu Grand Prix 2022 w tej odmianie żużla. W minionym sezonie do swojego dorobku dopisał trzecie miejsce w drugim finale Mistrzostw Świata w Rzeszowie.

Fot. Unia Tarnów

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×