Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Stanisław Burza trenerem Unii Tarnów!

Stanisław Burza

Autor: Bartosz Glapiak

Stanisław Burza trenerem Unii Tarnów!

Tuż przed startem okresu sparingowego Unia Tarnów przedstawiła nazwisko nowego szkoleniowca drużyny. Spadkowicza z eWinner 1. Ligi w sezonie 2022 poprowadzi Stanisław Burza. Dobrze znany na Mościcach żużlowiec zastąpi na stanowisku Pawła Barana.

Po podpisaniu umowy z nowym trenerem sztab szkoleniowy Unii w sezonie 2022 tworzyć będą Stanisław Burza i Tomasz Proszowski. Konsultantem sterników będzie Marek Cieślak.

Stanisław Burza to wychowanek tarnowskich „Jaskółek”. Licencję zdał w 1997 roku i nieprzerwanie do 2006 reprezentował barwy macierzystego klubu. Teraz powrócił do Tarnowa w nieco innej roli. Oprócz pierwszej drużyny nowy szkoleniowiec obejmie pieczę nad młodzieżowcami oraz miejscową szkółką żużlową.

Kibice pamiętają dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski, które Burza zdobył z zespołem. W swojej trenerskiej karierze prowadził już Wandę Kraków za czasów istnienia zespołu. Co więcej, będzie ściągał się na długim torze jako pełnoprawny uczestnik cyklu Grand Prix 2022 w tej odmianie żużla. W minionym sezonie do swojego dorobku dopisał trzecie miejsce w drugim finale Mistrzostw Świata w Rzeszowie.

Fot. Unia Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×