Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności

Stadion GKM Grudziądz zostanie rozbudowany? Powstanie nowa trybuna dla osób niepełnosprawnych?!

Żużel
Fot. GKM Grudziądz

Autor: Sebastian Krauz

Stadion GKM Grudziądz zostanie rozbudowany? Powstanie nowa trybuna dla osób niepełnosprawnych?!

Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jednym ze zgłoszonych projektów jest zadanie zakładające budowę trybuny dla osób niepełnosprawnych oraz toalet na stadionie GKM Grudziądz.

Miasto Grudziądz, realizując ustawowy obowiązek, co roku rezerwuje spore kwoty w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jedno z zadań dotyczy rozbudowy infrastruktury na stadionie w Parku Miejskim. 

– To druga próba zrealizowania tej inwestycji. W poprzedniej edycji niestety nie udało się znaleźć grupie zadań wybranych do realizacji. Liczę, że tym razem mieszkańcy, a w szczególności kibice, staną na wysokości zadania – mówi Kamil Rychlicki, autor projektu zakładającego budowę trybuny oraz toalet na stadionie żużlowym GKM Grudziądz – Stadion przy Hallera 4 z każdym rokiem wygląda coraz lepiej. Tym razem to mieszkańcy mogą dołożyć cegiełkę do poprawy komfortu oglądania zawodów, szczególnie dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

Projekt, który, w przypadku wybrania go przez mieszkańców, zostanie zrealizowany w 2023 roku zakłada budowę trybuny ze specjalnym przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, ale także i toalet. 

MAGAZYN ŻUŻLOWY: Goście Natoński i Markowski

– Postanowiłem wykorzystać miejsce, które naturalnie stworzy się w poziomie terenu i umieściłem w tym miejscu toalety z prawdziwego zdarzenia, które na pewno poprawią komfort oglądania kibiców – mówi Kamil Rychlicki.

Co ważne, podczas imprez odbywających się na stadionie, trybuna będzie bezpłatnie udostępniona osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. 

– Takie są wymagania Budżetu Obywatelskiego i takie są również ustalenia z prezesem Marcinem Murawskim. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z tej trybuny całkowicie bezpłatnie – mówi autor projektu.

Planowana wartość inwestycji to 300.000 zł. Ostateczne wyniki poznamy do 14 października. Wybrane przez mieszkańców zadania znajdą się w budżecie miasta na rok 2023.

Informacja za GKM Grudziadz.

Fot. GKM Grudziądz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×