Przejdź do treści
Aktualności

Speedway of Nations bez kibiców?

Speedway of Nations bez kibiców?

Autor: Aleksandra Bronisz

Speedway of Nations bez kibiców?

To, że pandemia Covid-19 nie ułatwia organizacji zawodów sportowych wiemy od początku sezonu. Jednak mimo wszystkich trudności z tym związanych udało się odjechać sezon ligowy. Poznaliśmy zwycięzców oraz tych, którzy muszą przenieść się do niższych lig. Tylko, że sezon żużlowy jeszcze się nie skończył, a sytuacja w kraju z dnia na dzień wygląda coraz gorzej.
Przed nami bardzo ważne zawody. Turniej Speedway of Nations, czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata mają odbyć się 16 i 17 października w Lublinie. To, że cały kraj jest w żółtej strefie i w zawodach może brać udział 25% publiczności to już wiemy. Jednak sytuacja wygląda nieciekawie, ponieważ bardzo prawdopodobne jest to, że Lublin trafi do strefy czerwonej. Oficjalną decyzję poznamy dzisiaj. Jeżeli ten scenariusz się sprawdzi to od soboty zaczną obowiązywać wszelkie restrykcje. Co za tym idzie, drugiego dnia żużlowcy pojadą bez kibiców.
Jak sami zawodnicy mówili- bez kibiców to nie to samo. Zwłaszcza, że to zawody naprawdę wysokiej rangi, w których udział wezmą najlepsi zawodnicy siedmiu państw(Australia, Czechy, Dania, Wielka Brytania, Polska, Rosja, Szwecja). Zazwyczaj takie zawody były prawdziwym żużlowym świętem. Czy koronawirus pokrzyżuje te plany? Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych godzin.

fot/.źródło. lubsport.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×