Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Speedway Kraków rezygnuje z ligi. Prezes wyjaśnia

Speedway Kraków
Fot. Speedway Wanda Kraków

Autor: Redakcja

Speedway Kraków rezygnuje z ligi. Prezes wyjaśnia

Speedway Kraków, jeden z prominentnych klubów w świecie speedway’a, ogłosił niedawno swoje wycofanie się z udziału w lidze na nadchodzący sezon. Decyzja ta wywołała wiele spekulacji i pytań ze strony fanów oraz obserwatorów sportu żużlowego. Dlaczego zespół zdecydował się na taki ruch, a przede wszystkim – jakie będą skutki tej decyzji?

W rozmowie z Mikołajem Frankiewiczem dla tygodnika żużlowego jednym z kluczowych członków zarządu, czyli prezesem Speedway Kraków, dowiedzieliśmy się, że główną przyczyną wycofania się klubu z ligi były trudności finansowe. Klub do ostatniej chwili próbował pozyskać wystarczające fundusze i sponsorów, aby zapewnić swój udział w rozgrywkach. Niestety, mimo wysiłków, nie udało się osiągnąć oczekiwanych rezultatów w tym zakresie.

-„Do ostatniej chwili trwały rozmowy, próby znalezienia sponsorów i naprawdę do ostatniej chwili wierzyliśmy, że powrót ligowego żużla do Krakowa będzie możliwy” – powiedział Frankiewicz. Jednakże, kluczowym momentem okazało się nieudane sfinalizowanie umowy sponsorskiej, co przekreśliło szanse klubu na udział w ligowych rozgrywkach.

Brak odpowiedniego budżetu na udział w lidze oznaczałby dla klubu ryzyko narastających długów i kłopotów finansowych już na samym początku sezonu. -„Lepiej podjąć taką decyzję przed sezonem, niż już na starcie brnąć w długi” – podkreślił Frankiewicz. Wartość uczciwości wobec zawodników i partnerów biznesowych została postawiona przez klub ponad chwilowymi korzyściami z udziału w ligowych rozgrywkach.

Skutkiem tej decyzji jest jednak nie tylko brak Speedway Kraków w lidze, ale także zmartwienie wielu fanów oraz zawodników, którzy liczyli na udział klubu w nadchodzącym sezonie. Jak wyjaśnił Frankiewicz, -„wiemy o tym. Ciężko będzie mi spojrzeć w oczy tym ludziom”. Nieudany powrót klubu do ligi oznacza również utratę miejsc pracy dla kilkunastu zawodników, którzy związali swoje nadzieje z występami w Krakowie.

Działania klubu po wycofaniu się z ligi koncentrują się teraz na organizacji kilku imprez na krakowskim torze, aby zrekompensować kibicom brak ligowych meczów. Niemniej jednak, brak udziału w ligowych rozgrywkach oznacza nie tylko stratę emocji dla kibiców, ale również wyzwanie dla klubu w utrzymaniu swojej pozycji w środowisku żużlowym.

Decyzja Speedway Kraków o wycofaniu się z ligi speedwayowej na nadchodzący sezon miała swoje przyczyny i skutki, które dotknęły zarówno klub, jak i środowisko żużlowe jako całość. Teraz przed klubem stoją wyzwania związane z utrzymaniem swojej działalności oraz planowaniem dalszego rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu uczciwości wobec partnerów biznesowych i kibiców.

w Krakowie
Fot. Żużel Kraków
Żużel
Fot. Speedway Wanda Kraków

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *