Żużel - Best Speedway Tv

Speedway Bundesliga wystartuje w roku 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Speedway Bundesliga

Speedway Bundesliga wystartuje w roku 2023

Speedway Bundesliga wystartuje w roku 2023

Dobre wiadomości przekazali przedstawiciele Niemieckiej DMSB (odpowiednik polskiego PZM). W sezonie 2023 znów wystartuje Speedway Bundesliga. Co ważne, znów będzie ona miała formę ligi w której każda z drużyn odjedzie po sześć spotkań.

Speedway Bundesliga to niemiecka liga żużlowa, która z przerwami jest rozgrywana od 1991 roku. Problemy ligi rozpoczęły się w 2020 roku, kiedy to z rozgrywek najpierw wycofała się drużyna Wolfe Wittstock a następnie sezon został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

W kolejnych latach o tytule Drużynowego Mistrz Niemiec decydowały zawody rozgrywane w formie turnieju. Dziś jednak przedstawiciele Niemieckiej DMSB przekazali, że w sezonie 2023 Speedway Bundesliga znów będzie miała formę rozgrywek ligowych.

Jaimon Lidsey kontuzjowany po Indywidualnych Mistrzostwach Australii

– W 2023 roku – taka jest umowa – tytuł zostanie ponownie przyznany w ramach ligi. Przedstawiciele Niemieckiej Federacji Motorsportu (DMSB) i niektórych ambitnych klubów żużlowych zgodzili się na to. Odbyło się kilka rund dyskusyjno- negocjacyjnych, w których przede wszystkim sprawdzono, które kluby z Niemiec chcą zaangażować się w nowo zorganizowaną Bundesligę – czytamy w komunikacie.

Jak zapewniają działacze Niemieckiej DMSB, w reorganizacji Bundesligi żużlowej chodzi przede wszystkim o równowagę sportową oraz organizację zawodów sportowych spełniających oczekiwania kibiców.

W Speedway Bundeslidze wystartują cztery zespoły:

Reklamy
  1. MC Nordstern Stralsund
  2. MC Guestrow
  3. MSC Brokstedt
  4. MSC Olching

Z wymienionej czwórki, najbardziej utytułowanym klubem jest MSC Brokstedt. Klub ma na swoim koncie 24 medale DMN (najwięcej spośród wszystkich klubów) w tym 4 złote, 6 srebrnych oraz 14 brązowych.

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×