Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

SpecHouse PSŻ Poznań – Texom Stal Rzeszów. Odbudowa i zwycięski marsz do Play-off. [ZAPOWIEDŹ]

SpecHouse PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

Oceń Wpis

SpecHouse PSŻ Poznań – Texom Stal Rzeszów. Odbudowa i zwycięski marsz do Play-off. [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielnie popołudnie 03.07 o godz. 17, na poznańskim Golęcinie dojdzie starcia miejscowych Skorpionów z przyjezdnymi rzeszowskimi Żurawiami. Obie ekipy są dość bojowo nastawione, bo rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o coraz cenniejsze punkty ale przede wszystkim o rozpoczęcie nowej zwycięskiej ścieżki aż do fazy Play-off.

galeria 1 1
SpecHouse PSŻ Poznań – Texom Stal Rzeszów. Odbudowa i zwycięski marsz do Play-off. [ZAPOWIEDŹ] 3

Tydzień temu zarówno SpecHouse PSŻ Poznań jak i ekipa Texom Stali Rzeszów, musiały obejść się smakiem zwycięstwa uznając minimalnie wyższość swoich rywali. Obie ekipy mają wiele do udowodnienia szczególnie, że w pierwszym meczu w stolicy Podkarpacia po ciekawym widowisku padł wynik 48:42 dla wówczas przyjezdnych Skorpionów.

W składzie SpecHouse PSŻ Poznań względem ostatniego spotkania w Opolu nastąpiły małe zmiany. Do podstawowego zestawienia powraca waleczny młodzieżowiec Olivier Buszkiewicz oraz w prawdzie ostatecznie jadący w zastępstwie za wcześniej desygnowanego kontuzjowanego Michaela Palm Tofta w meczu z Kolejarzem Kacper Gomólski, tym razem pojawia się również w awizowanym składzie.

Podopieczni Tomasza Bajerskiego po zafundowaniu emocjonującego pojedynku z Kolejarzem Opole, ponownie rozpalili optymizm wśród swoich kibiców, zacierając tym samym plamę domowej derbowej porażki w kiepskim stylu. Wciąż silnymi solidnymi ogniwami są Jonas Seifert-Salk oraz Rune Holta ale na uwagę zasługuję również waleczna postawa i dość dobry ostateczny wynik Kacpra Gomólskiego, który wykorzystał pech kolegi, rehabilitując się za swoje poprzednie słabsze występy.

galeria 2 1
SpecHouse PSŻ Poznań – Texom Stal Rzeszów. Odbudowa i zwycięski marsz do Play-off. [ZAPOWIEDŹ] 4

W zespole Texom Stali Rzeszów dużo większa stagnacja jeśli chodzi o desygnowanych zawodników na to spotkanie. Jedyna niewiadoma kryje się na pozycji nr 2 gdzie nominalnie w ostatnich spotkaniach oglądaliśmy Huberta Łęgowika, mającego za sobą ostatnie dwa nieudane występy. Do drużyny w ostatnich dniach dołączył Fin Jesse Mustonen i nie jest wykluczone, że to właśnie on dostanie szansę startu w Poznaniu.

Reklamy

Dla Kevina Woelberta i Eduarda Krcmara podróż do stolicy Wielkopolski, będzie miała charakter sentymentalny gdy jeszcze nie tak dawno reprezentowali barwy poznańskich Skorpionów. W czasie zawodów sympatie miejscowych kibiców będą jednak skierowanie, gdzie indziej, a sami zawodnicy po sinusoidalnych startach wydaje się, że złapali stabilną dobrą formę w swoich ostatnich startach i na pewno będą groźnymi rywalami na dobrze znanym sobie torze.

Faworytem tego spotkania jest SpecHouse PSŻ Poznań, mający zaliczkę z meczu wyjazdowego i teraz będąc gospodarzem rewanżu w tym pojedynku. Drużyna gości, z kolei nie ma już miejsca na margines błędów, który w ostatnim czasie dość mocno nadwyrężyła, więc teraz pozostaje jej walczyć z każdym, o pełną stawkę mając z tyłu głowy wyniki innych zespołów w walce o czołową czwórkę.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań

9. Kevin Fajfer
10. Rune Holta
11. Kacper Gomólski
12. Aleksandr Łoktajew (Z/Z)
13. Jonas Seifert-Salk
14. Francis Gusts
15. Olivier Buszkiewicz

Texom Stal Rzeszów

1. Paweł Miesiąc
2.
3. Eduard Krcmar
4. Dawid Lampart
5. Kevin Woelbert
6. Timi Salonen
7. Mateusz Majcher

Foto: Sandra Rejzner


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×