Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

SpecHouse PSŻ Poznań – BUDMAX-STAL Polonia Piła. Czas na pierwsze derby Wielkopolski w sezonie 2022! [ZAPOWIEDŹ]

SpecHouse PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

SpecHouse PSŻ Poznań – BUDMAX-STAL Polonia Piła. Czas na pierwsze derby Wielkopolski w sezonie 2022! [ZAPOWIEDŹ]

Lany Poniedziałek wielu kibicom kojarzy się z żużlem, tak też będzie i tym razem, tradycja będzie podtrzymana na poznańskim Golęcinie o godz. 15, gdzie będziemy świadkami pierwszych derbów Wielkopolski w tym sezonie.


Gospodarze SpecHouse PSŻ Poznań podejmą w tym spotkaniu powracającą po dwóch latach przerwy odradzająca się ekipę BUDMAX-STAL Polonia Piła. Powrót tego istotnego ośrodka z północy Wielkopolski na żużlową mapę Polski to niewątpliwie radosne wydarzenie w środowisku czarnego sportu.

Dwa lata bez ryków motocykli z pewnością wywołał wielki głód żużlowych emocji wśród sympatyków tego sportu w Pile. Po wielu spekulacjach dość nieoczekiwanie bardzo szybko i na ostatniej prostej udało się skompletować drużynę, który wydaje się mieć całkiem solidne podstawy w znanych już nazwiskach reprezentujących niegdyś klub z ul. Bydgoskiej.

Doświadczeni Szwed Tomas H. Jonasson i Niemiec Max Dilger, jeździli już w barwach Polonii Piła w ostatnim sezonie przed wspomnianą przerwą pokazując się wtedy z bardzo dobrej strony. W awizowanym składzie na spotkanie wyjazdowe ze Skorpionami został desygnowany również dobry znajomy poznańskich kibiców – Lars Skupień.

Bardzo ciekawą postacią pilskiego zespołu jest Amerykanin Broc Nicol dla którego będzie to debiut na polskich torach. Seniorskie zestawienie uzupełnia rutynowany obieżyświat polskich klubów Marcin Jędrzejewski. Solidną i dość zrównoważoną parę młodzieżową będą natomiast tworzyć Niemiec Ben Ernst oraz Mateusz Panicz, także mający swój epizod w drużynie SpecHouse PSŻ Poznań w sezonie 2020.

O ile dla BUDMAX-STAL Polonii Piła będzie to dopiero pierwszy mecz (w poprzedniej kolejce odwołane spotkanie z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz z powodu nie dotarcia na czas dmuchanych band), tak drużyna SpecHouse PSŻ Poznań ma za sobą już występ w inauguracyjnej kolejce. Wyjazdowe spotkanie z Unią Tarnów zakończyło się nieznaczną porażką Skorpionów 44:46.

Rządni zwycięstw zawodnicy SpecHouse PSŻ Poznań, chcą sprawić przyjemność swoim kibicom rozpoczynając drogę po zwycięskiej ścieżce. Menedżer Tomasz Bajerski postawił na to samo zestawienie personalne jak na inaugurację licząc na sportową złość swoich podopiecznych.

Kibice Skorpionów najbardziej liczą na poprawę ze strony Runego Holty oraz drugiej linii, której punktów zabrakło w tarnowskim Jaskółczym Gnieździe. O punkty liderów SpecHouse PSŻ Poznań jakimi są Kacper Gomólski oraz Łotysz Francis Gusts, wszyscy sympatycy klubu z ul. Warmińskiej mogą być spokojni.

Awizowane składy:

awizowany poznan 1
Fot. facebook PSŻ Poznań
awizowany pila
Fot. facebook Polonia Piła


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×