Żużel - Best Speedway Tv

SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Wielkie święto żużla w derbach Wielkopolski bez lidera Skorpionów. [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
SpecHouse PSŻ Poznań

SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Wielkie święto żużla w derbach Wielkopolski bez lidera Skorpionów. [ZAPOWIEDŹ]

SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Wielkie święto żużla w derbach Wielkopolski bez lidera Skorpionów. [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę 18.06 o godz. 14 na poznańskim Golęcinie dojdzie do derbów Wielkopolski pomiędzy miejscowymi Skorpionami i żądnymi rewanżu Niedźwiadkami.

glowne 9

Drużyna SpecHouse PSŻ Poznań uznawana przez wielu za głównego faworyta całych rozgrywek, od tej kolejki wchodzi w mocny cotygodniowy rytm meczowy, który utrzyma do końca sezonu. W ciągu kolejnych zwycięstw w ostatnim czasie jest z kolei zespół Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz.

Derby Wielkopolski to dość częsta sytuacja w żużlowych rozgrywkach ligowych, jednak nie zmienia się nigdy jedna rzecz, zawsze są one prestiżowe a zwycięzca może cieszyć się prymatem w regionie do kolejnego starcia. Tak też będzie i tym razem a walka będzie toczyć się również o punkt bonusowy, którego bliżej po pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami w Rawiczu i wygranej 51:38 jest zespół SpecHouse PSŻ Poznań.

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą w składzie SpecHouse PSŻ Poznań jest niewątpliwie brak jego lidera Łotysza Francisa Gustsa. Dotychczas najskuteczniejszy zawodnik Skorpionów w tym samym czasie przywdziewając barwy reprezentacji Łotwy, weźmie udział w półfinale DMEJ U23 w norweskim Elgane. W jego miejsce jako gość pojedzie junior Fogo Unii Leszno Damian Ratajczak.

galeria 1 5

W składzie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz także doszło do jednej zmiany w podstawowym zestawieniu, którą można nazwać powrotną. W miejsce wciąż nie mogącego znaleźć formy z ubiegłego sezonu Damiana Drożdża, powraca Australijczyk Ryan Douglas, tworzący mocny tercet z ostatnio dobrze dysponowanymi Samem Mastersem oraz Joshem Pickeringiem.

Spotkanie derbowe zapowiada się arcyciekawie nie tylko z uwagi na walkę o wygraną i punkt bonusowy o które przyjdzie stoczyć te zawody. Dla SpecHouse PSŻ Poznań to będzie prawdziwa próba siły zespołu startując bez swojego lidera będącego do tej pory „game changerem” ciągnącym zespół do przodu w trudnych momentach. Na plus z pewnością przemawia wysoka wygrana w pierwszym starciu oraz mecz u siebie.

galeria 2 3

Nie można oczywiście lekceważyć Niedźwiadków z Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz, które od domowej porażki ze Skorpionami z początku maja, notują cztery kolejne wygrane mecze i do stolicy Wielkopolski przyjeżdżają z celem by tą passę przedłużyć. Australijskie trio liderów oraz polscy walczacy i nieobliczalna młodzież to ma być recepta na sukces Adama Skórnickiego.

Emocje w tym spotkaniu wydają się gwarantowane a kibiców przybyłych na golęciński owal czeka parę elektryzujących pojedynków. Czysto patrząc przez pryzmat papieru można więc wysnuć tezę, że spotkanie będzie stało na dość wyrównanym poziomie w którym kluczowe momenty i dyspozycja dnia zawodników będą decydować o końcowym wyniku.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań

9. Kacper Gomólski
10. Rune Holta
11. Robert Chmiel
12. Kevin Fajfer
13. Jonas Seifert-Salk
14. Damian Ratajczak
15. Olivier Buszkiewicz

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

1. Daniel Kaczmarek
2. Ryan Douglas
3. Damian Baliński
4. Josh Pickering
5. Sam Masters
6. Steven Goret
7.

Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×