Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

SpecHouse PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole. Starcie gigantów na Golęcinie! [ZAPOWIEDŹ]

SpecHouse PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

SpecHouse PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole. Starcie gigantów na Golęcinie! [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą niedzielę 01.05 o godz.15, na poznańskim Golęcinie dojdzie do arcyciekawego spotkania 2 ligi żużlowej. Mecz dwóch drużyn wymienianych przed sezonem w gronie tych, które powalczą ze sobą o awans można śmiało nazwać pojedynkiem gigantów.

glowne 16
Fot. Sandra Rejzner


Zarówno SpecHouse PSŻ Poznań jak i OK Bedmet Kolejarz Opole to zespoły mająca ambicje by bić się o najwyższy cel jakim jest awans do eWinner 1 ligi żużlowej.

Skorpiony do tej pory odjechały trzy spotkania odnosząc przy tym tylko jedną minimalną porażkę na inaugurację w Tarnowie. Kolejarze z kolei, mają za sobą jedynie ubiegłotygodniowe zdecydowane domowe zwycięstwo z zespołem Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, tym samym udowodnili, że trzeba się z Nimi także mocno liczyć.

SpecHouse PSŻ Poznań pokonując w ostatnim wyjazdowym spotkaniu również liczący się zespół Texom Stal Rzeszów, przekonał niedowiarków, że jest drużyną walczącą w każdym meczu o pełną pulę. Nie obeszło się przy tym jednak bez kontrowersji oraz kolizji, najbardziej odczuł to na swojej skórze po kolizji z Kevinem Fajferem, zawodnik gospodarzy Hubert Łęgowik ale także Rune Holta u którego nawet było podejrzenie urazu obojczyka.

Występ Norwega z polskim paszportem w kolejnym spotkaniu stanął pod znakiem zapytania czego dowodem wstawienie ZZ pod pozycją 10 w awizowanym zestawieniu. Na pozycji polskiego młodzieżowca na numerze 15 pozostawiono puste miejsce co może oznaczać jazdę któregoś z dyspozycyjnych w tym dniu gości a więc Damiana Ratajczaka lub Sebastiana Szostaka, bądź jednak menedżer Tomasz Bajerski zdecyduje się na postawienie po dwóch kolejnych udanych występach na Oliviera Buszkiewicza.

Opolanie po nadspodziewanie łatwym rozprawieniu się z rawickimi niedźwiadkami, również wyglądają na dobrze przygotowanych i zmotywowanych przed kolejnym mocnym przeciwnikiem. Siła zespołu oparła się głównie o seniorów gdzie jedynie Karol Baran nie zdobył dwucyfrówki. Występ młodzieżowców pozostawił sporo niedosytu i na tle przeciwnej formacji wypadł dokładnie tak samo.

W awizowanym składzie na mecz ze SpecHouse PSŻ Poznań jedynie na pozycji polskiego młodzieżowca w drużynie Kolejarza zajdzie zmiana, wystąpi tym razem inny ostrowski gość Jakub Krawczyk. Pozostałe personalia pozostają bez zmian bo i menedżer Marcin Sekulla nie ma żadnych sportowych powodów by dokonywać jakichkolwiek roszad przed tak ważnym spotkaniem.

Awizowane składy:

awizowane sklady 1
Fot. facebook Kolejarz Opole


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *