EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Śledztwo w sprawie żużlowca zakończone 5

Śledztwo w sprawie żużlowca zakończone

Jak podaje Dziennik Zachodni zakończyło się śledztwo przeciwko żużlowcowi Rafałowi S., które wszczęto po wypadku, jaki spowodował 24 marca 2020 roku, prowadząc samochód po spożyciu alkoholu.


Feralnego dnia Rafał S. jechał po alkoholu volkswagenem touaregiem. Wyprzedzał jedno auto i został na pasie, uderzając czołowo w prawidłowo jadącą mazdę, prowadzoną przez 33-letnią kobietę. Żużlowiec o własnych siłach wyszedł z wraku, ale nie udzielił pomocy rannej i uciekł z miejsca wypadku. Ciężko ranna kobieta miała bardzo poważne obrażenia ciała, w tym głowy i została poddana reanimacji. Dziś już wiadomo, że poszkodowana może nigdy nie odzyskać sprawności, a rodzina wciąż zbiera pieniądze na kosztowną rehabilitację.

Rafałowi S. zarzucono spowodowanie wypadku, skutkującego ciężkim uszkodzeniem ciała, a także ucieczkę z miejsca wypadku. Żużlowiec przebywa w areszcie śledczym. Prokuratura Rejonowa w Rybniku zakończyła już śledztwo i w poniedziałek 26 kwietnia przesłała przeciwko niemu akt oskarżenia do sądu rejonowego w Rybniku. Grozi mu do 15 lat więzienia.

źródło: Dziennik Zachodni

fot. własne

baner 1200 200
Śledztwo w sprawie żużlowca zakończone 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *