“Cała drużyna zasługuje na duży plus” – Sławomir Kryjom o MF Landshut Devils

“Cała drużyna zasługuje na duży plus” – Sławomir Kryjom o MF Landshut Devils

Od sezonu 2021 w 2 lidze żużlowej występuje niemiecki MF Landshut Devils. Managerem tego zespołu jest Sławomir Kryjom, który gościł w naszym “Best Speedway Magazyn”.

Fazę zasadniczą niemiecka drużyna zakończyła na 3 miejscu. Dla wielu osób było to dość spore zaskoczenie, ponieważ typowali ten zespół na 5 / 6 miejscu. Jednak klub od początku miał cel, którym były play-offy i zrealizowali go. Ich średnia punktów na mecz wynosiła 49,7. Sławomir Kryjom tłumaczy, że ta średnia byłaby lepsza gdyby nie katastrofa w meczu na inaugurację w Landshut z Kolejarzem Opole, gdzie przegrali 54:36. Ale manager podkreśla, że było to dawno i nie pamiętają o trzech porażkach z fazy zasadniczej tylko rozpędzają się i skupiają się na play-offach.

Podsumowując fazę zasadniczą manager powiedział, że cała drużyna zasługuje na duży plus. “Nie chciałbym nikogo krytykować, bo nawet zawodnicy, którzy stanowią naszą drugą linię wkładają całe serce i dużo pracy w to, by być lepszymi zawodnikami. ”Po dwóch przegranych meczach klub zdecydował się na wzmocnienie składu i zakontraktował Dimitrija Berge, który okazał się “strzałem w dziesiątkę”. Aktualnie jest on najskuteczniejszym zawodnikiem w 2 lidze żużlowej i liderem zespołu.
W rozmowie o play-offach powiedział, że jak na razie klub nie planuje wzmocnień na walkę o medale.

landshut


Co w razie awansu?
Na razie klub stara się tak daleko nie wybiegać, tylko skupiać na każdym kolejnym meczu. Sławomir Kryjom podkreśla, że jeżeli chodzi o przygotowanie finansowe i organizacyjne to jak najbardziej są gotowi. Manager nie ukrywa, że wejściem do finału sprawiliby niespodziankę. “Gdyby się udało wejść do finału i awansować, to myślę, że byłoby to spore zaskoczenie dla wszystkich.”– mówi Kryjom.

W półfinale drużyna MF Landshut Devils zmierzy się z zespołem Metalika Recycling Kolejarz Rawicz.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *