Żużel - Best Speedway Tv

Sławomir Knop o Rawickiej Akademii Żużla, Ekstralidze U24 oraz relacjach z drużyną z Poznania. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sławomir Knop o Rawickiej Akademii Żużla, Ekstralidze U24 oraz relacjach z drużyną z Poznania.

Knop

Sławomir Knop o Rawickiej Akademii Żużla, Ekstralidze U24 oraz relacjach z drużyną z Poznania.

Gościem wtorkowego magazynu Best Speedway TV był prezes klubu Metalika Recykling Kolejarz Rawicz. Sławomir Knop opowiedział m.in. o szkoleniu młodzieży w akademii oraz jego nietuzinkowych pomysłach na uatrakcyjnienie rawickiego żużla. 

„Niedźwiadki” zakończyły ubiegłoroczną edycję rozgrywek 2. Ligi Żużlowej w półfinale. Wtedy to na drodze stanął im tegoroczny beniaminek zaplecza PGE Ekstraligi, Trans MF Devils Landshut. Rawiczanie korzystali wtedy m.in. z zawodników leszczyńskiej Unii. W obliczu powołania Ekstraligi U24 oba kluby zakończyły swoją współpracę, a zespół z południowej Wielkopolski musiał szukać wzmocnień gdzie indziej. Prezes rawiczan krytycznie ocenił pomysł wprowadzenia nowych rozgrywek dla zawodników do 24. lat. – Ciekawe kto tam będzie jeździł. Myślę, żeby w połowie sezonu nie było po sezonie. Cienko to widzę. Czy okaże się to dobre, zobaczymy, tego nikt nie wie, bo dopiero to wprowadzają, ale myślę, że to głupi pomysł”– oznajmił stanowczo prezes rawickiego Kolejarza.

Prezes Sławomir Knop przedstawił kilka nietuzinkowych pomysłów, jeśli chodzi o otoczkę zawodów żużlowych w Rawiczu. Jak zapowiedział, w przyszłym tygodniu klub wypuści serię gadżetów. Dodatkowo podczas meczów na stadionie im. Floriana Kapały sam włodarz klubu będzie przesiadywał pośród kibiców. Co więcej, na stadionie w Rawiczu zostanie postawiony…piec do pizzy, który ma służyć w trakcie spotkań 2. Ligi Żużlowej.

Reklamy

Klub stawia również na szkolenie młodzieży. Gość wtorkowego magazynu wielokrotnie powtarzał, że w Rawiczu istnieje akademia, a nie szkółka żużlowa. – „Za dwa lata lub trzy (podopieczni akademii – przyp. red.) będą zdawać egzamin, mamy paru do zdawania. Co poniedziałek mamy kogoś więcej. Co poniedziałek zapisujemy od godziny 18 do 19. W tej chwili mamy około 20 swoich zawodników. Sprzęt kupiłem w zeszłym tygodniu, około 15 motorów. Zaczynają na naszym sprzęcie, a potem muszą mieć swój” – powiedział włodarz Metalika Recykling Kolejarza Rawicz.

Sławomir Knop dodatkowo pochwalił się, iż w zespole będzie pracować aż sześciu trenerów, od seniorów po młodzież. Niektóre nazwiska możemy poznać już w przyszłym tygodniu. Do tej pory wiadomo o nawiązaniu współpracy z Adamem Skórnickim, który objął funkcję szkoleniowca młodzieży w akademii.

Pytany o relacje między innymi z drużyną z Poznania odpowiedział, że są one na dobrym poziomie. Ostatnio miała paść propozycja wspólnego obiadu przedstawicielu obu ośrodków. Prezes Kolejarza jednak czeka na oficjalne zaproszenie. – „Ja czekam na telefon, niech zadzwoni i pogadamy” – dodał z uśmiechem gość magazynu Best Speedway TV.

Fot. Sandra Rejzner

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×