Żużel - Best Speedway Tv

Sławomir Knop: "Nie chcę meczy o godzinie 12!" | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sławomir Knop: “Nie chcę meczy o godzinie 12!”

Sławomir Knop

Sławomir Knop: “Nie chcę meczy o godzinie 12!”

Prezes Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz, Sławomir Knop i Menedżer Marlena Neumann byli gośćmi magazynu sportowego w Radiu Elka. Działacze opowiedzieli o składzie, przygotowaniach i tym co aktualnie dzieje się w klubie.

Na początku redaktor Michał Konieczny zapytał Prezesa, skąd pomysł na nowe otwarcie w Kolejarzu?

“W żużlu wszyscy znają mnie bardzo dobrze, zacząłem sponsorować Kolejarz, byłem w nazwie, obserwowałem to wszystko z boku. Zainteresowałem się tym trochę bardziej, chcę zrobić fajniejszy żużel w Rawiczu, mam tutaj i firmę i chcę to wszystko połączyć.”

Na pytanie o sprawy kontraktowe Sławomir Knop powiedział, że troszkę problemów było z Samem Mastersem, a poza tym ze wszystkimi poszło w miarę szybko. Podkreślił także, że pomimo dużej ilości zawodników chcą dać szansę startów każdemu.

“Raz pojadą słabsi, raz mocniejsi, na pewno wszyscy zawodnicy dostaną szanse. Kto się spisze i pojedzie dobrze, wystąpi w sezonie, a kto pojedzie słabiej to wystąpi na przykład ze słabszymi przeciwnikami.”

Kolejne pytanie dotyczyło pozyskania w roli gościa Wiktora Przyjemskiego z Polonii Bydgoszcz, Pan Knop odpowiedział, że nie stawiał by wszystkiego na jednego zawodnika i decydować będzie dyspozycja poszczególnych zawodników na torze, dodał także, że w zakontraktowaniu tego zawodnika bardzo pomógł trener Piotr świderski.

Następnie poruszone zostały zagadnienia dotyczące działania i organizacji klubu. W dniach pomiędzy 20.02 a 1.03 planowane jest otwarcie klubowego sklepu z gadżetami, równolegle podane zostaną informacje o biletach i karnetach, które będzie można nabyć zarówno w kasie klubu i za pomocą platformy internetowej. W Rawiczu powstanie pięć torów, trzy do pitbike i dwa mini-żużlowe. Działacze są w trakcie załatwiania dokumentów, odbywają się także pierwsze prace związane z powstaniem torów. W każdy poniedziałek odbywają się nabory do szkółki dzieci w wieku od 6 lat.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz ma zaplanowane sparingi z drużynami z Łodzi i Gniezna, trwają rozmowy z zespołem z Krosna, planowany jest także dwumecz z drużyną z Zielonej Góry. Daty poszczególnych spotkań są w trakcie uzgadniania. Jest także plan wyjazdu na obóz do Francji, gdzie zawodnicy zaczynają trenować zdecydowanie wcześniej niż w Polsce, jednak jest on zawieszony z uwagi na restrykcje obowiązujące w kraju “trójkolorowych”. Prezentacja zespołu nie jest planowana, ale według zapewnień Pani menedżer zawodnicy będą dostępni dla kibiców po każdym sparingu. Jeżeli obostrzenia tego nie wykluczą to będzie można wejść do parku maszyn, zrobić sobie zdjęcie, poprosić o autograf.

Przed sezonem będzie dojdzie do kilku zmian, niektóre elementy infrastruktury będą musiały być przemalowane, zamiast sześciu kamer, będzie musiało być ich osiem, wszyscy czekają także na wybór telewizji, która będzie transmitowała mecze 2. Ligi Żużlowej.

“Chciałbym aby to było TVP, dzięki temu 20 razy więcej ludzi zobaczy te spotkania.”

Sławomir Knop dodał stanowczo, że:

“Mecze powinny być o 14, 15, 17. O 12 to się do kościoła idzie i obiad je, a później idzie na mecz.”

Na pytanie o sprawy finansowe Prezes jasno zadeklarował, że budżet jest zapewniony przez jego osobę, wynosi on 2 400 000zł i jeżeli ktoś się nie dołoży to pokryje całość ze swoich pieniędzy. Wybiegając w przyszłość, Prezes liczy na większe wsparcie Burmistrza i sponsorów na sezon 2023. Pomimo deklaracji, że sam nie da rady cały czas wszystkiego organizować, obiecał, że żużel w Rawiczu nie upadnie. Na koniec dodał, że celem na najbliższy sezon jest walka o awans do eWinner 1. Ligi Żużlowej.

“Będziemy walczyć o pierwszą ligę, po to jedziemy. “

fot. Sandra Rejzner

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×