Żużel - Best Speedway Tv

Sensacyjny ruch! Jan Kvech wypożyczony do ROW Rybnik! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Sensacyjny ruch

Sensacyjny ruch! Jan Kvech wypożyczony do ROW Rybnik!

Sensacyjny ruch! Jan Kvech wypożyczony do ROW Rybnik!

Istnie sensacyjny ruch transferowy wydarzył się w eWinner 1 Lidze. Jeszcze niedawno klub z Zielonej Góry informował, że udało mu się utrzymać w zespole Jana Kvecha a teraz okazało się, że Czech w przyszłym sezonie nie będzie startował w barwach „Myszy”.

Jan Kvech po sezonie 2022 był mocno rozchwytywany przez inne kluby w polskich ligach. Czech był nawet o krok od transferu do Apatora Toruń, ale na ostatniej prostej wyścig o jego podpis wygrał Falubaz Zielona Góra. Jak się jednak okazuje, młody Czech w Zielonej Górze nie będzie miał miejsca w składzie, co wykorzystał ROW Rybnik, wypożyczając go.

Prezes Wojciech Domagała i dyrektor Piotr Protasiewicz zachowali się fair, dotrzymując słowa. To dowód na to, że można rywalizować w sportowej atmosferze. Ten kontrakt zamyka nasz seniorski skład na sezon 2023, a ja jestem zadowolony, bo bardzo chcieliśmy tego zawodnika – powiedział prezes Krzysztof Mrozek.

Jan Kvech sezonie 2022 Czech wystąpił w 18 meczach i pojawił się na torze 76 razy. Wygrał 9 biegów, 23 razy był drugi a aż 30 razy. Zdobył 103 punkty i 20 bonusów, które przełożyły się na średnią biegopunktową na poziomie 1,618 co było 32 wynikiem w całej lidze.

Bartosz Zmarzlik wziął ślub ze swoją ukochaną

Jan Kvech w polskiej lidze żużlowej startuje od 2019. Do tej pory bronił barw klubów z Zielonej Góry i Krosna. Do jego największych osiągnięć należą przede wszystkim srebrny medal Speedway of Nations 2 (2022) a także dwa złote medale w Indywidualnym Pucharze Europy U-19 (2019, 2020), złoty medal Pucharu Europy Par U-19 (2020) oraz brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Czech (2019).

W sezonie 2023 barwa klubu z Rybnika będą bronili seniorzy: Krystian Pieszczek, Patryk Wojdyło, Patrick Hansen, Brady Kurtz i Jan Kvech.

Reklamy

Fot. wojta-foto.cz

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Sensacyjny ruch! Jan Kvech wypożyczony do ROW Rybnik!

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×