Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Sebastian Ułamek o juniorach Włókniarza: Z tej mąki będzie chleb

Sebastian Ułamek
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Sebastian Ułamek o juniorach Włókniarza: Z tej mąki będzie chleb

Tauron Włókniarz Częstochowa po raz kolejny sromotnie przegrał z Platinum Motorem Lublin. Tym razem częstochowianie zgromadzili na swoim koncie jedynie 32 punkty. Drużynie nie pomogli zbytnio juniorzy, którzy dorzucili do tego dorobku zaledwie dwa „oczka”. Mimo tego Sebastian Ułamek jest pełen wiary w przyszłość formacji młodzieżowej Włókniarza.

W przerwie między seriami Tomasz Lorek z Eleven Sports krótko przepytał nowego trenera ds. młodzieży w Tauron Włókniarzu Częstochowa. Ułamek zapytany został o przyszłość juniorów, czy z tej mąki będzie chleb.

Będzie, będzie na pewno. Jest dwóch, trzeci jest na „ósemce”, który też się denerwuje, bo by chciał jeździć, no i jeszcze mam co najmniej z tego co wiem dwóch, trzech chłopaków, no i 250-tki. To współdziała – stamtąd te talenty będziemy przenosić na 500-tki. Ja głównie tym będę się zajmował.

Tomasz Lorek zapytał również byłego zawodnika o to, czy swoje doświadczenie, które przekazuje teraz częstochowskim juniorom, czerpie również ze współpracy z Tonym Rickardssonem.

Moja lekcja z Tonym Rickardssonem była bardzo mi potrzebna, dała mi dużą szkołę. Tak się zaczęła moja przygoda i kariera. – powiedział Ułamek.

Były żużlowiec dołączył do kadry dopiero niedawno. Wcześniej pracował w drużynie Cellfast Wilków Krosno, jednak ta współpraca okazała się nieudana. Teraz 47-latek wrócił do rodzinnego miasta i ma za zadanie zdecydowanie poprawić jakość formacji młodzieżowej. Na efekty jego pracy będziemy musieli oczywiście poczekać.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

1 odpowiedź do “Sebastian Ułamek o juniorach Włókniarza: Z tej mąki będzie chleb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *