Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Scott Nicholls ocenia siłę drużyn Premiership

Scott Nicholls
źródło: peterborough-speedway.com

Autor: Jakub Bielak

Oceń Wpis

Scott Nicholls ocenia siłę drużyn Premiership

Na oficjalnym profilu brytyjskiego speedwaya na Twitterze możemy przeczytać, jak Scott Nicholls, który w sezonie 2023 pełni rolę eksperta Eurosportu ocenia każdą z siedmiu brytyjskich drużyn, które staną na starcie nowego sezonu Premiership. Brytyjski żużel powoli zdaje się wracać do łask, więc zachęcamy do lektury tego, co etatowy niegdyś jeździec cyklu GP ma do powiedzenia na temat każdej z ekip.

Znamy godziny meczów i transmisji pierwszej kolejki PGE Ekstraligi

Scott Nicholls krótko ocenia siłę poszczególnych drużyn Premiership w sezonie 2023:

Leicester Lions:

„Leicester złożyło bardzo dobrze wyglądający zespół. Wszyscy wiemy, jak dobry jest Max Fricke oraz jak dobrze tacy zawodnicy jak Chris Harris czy Richard Lawson sobie radzą w zmaganiach ligowych – to dobra jakość”.

Peterborough Panters:

Reklamy

„Potrzebowali czasu, ale Nicki Pedersen to wielkie nazwisko. Ciekawe jak sobie poradzi. Na pewno będzie niektórym działał na nerwy. W tym zespole jest silna duńska kolonia”.

King’s Lynn Stars:

„King’s Lynn zostało przy sprawdzonych rozwiązaniach i zawodnikach, którzy dobrze znają to miejsce. Kasprzak to zagadka, ale wiemy, do czego jest zdolny, gdy ma swój dzień. Patrząc na zespół całościowo, oni zawsze będą mieli mocnego zawodnika na rezerwie, co jest dużym plusem”.

Wolverhampton Wolves:

„Nie zmieniło się dużo oprócz powracającego z emerytury Rory’ego Schleina. Wolves zawsze mają atut własnego toru, dobrze się tam czują. Było nieco nierównej formy w zeszłym roku, ale jeśli wszyscy wykonają pracę, na jaką ich stać, to nawet jeśli nie widać tego na papierze, będą zagrożeniem dla każdego”.

Ipswich Witches:

„Tutaj mamy niesamowicie silną dwójkę liderów. Emil Sajfutdinow nie będzie potrzebował czasu, żeby się zaaklimatyzować, a Jason Doyle teraz ma wsparcie, którego nie miał w zeszłym roku. Według mnie mają największą szansę na tytuł od wielu lat”.

Sheffield Tigers:

„Mieli niewiarygodnego pecha w zeszłym sezonie i byli blisko zdobycia mistrzowskiego tytułu. Utrzymali skład, dodali do niego parę zmian i na pewno znów będą walczyć o tytuł. Jack Holder i Tobiasz Musielak gwarantują widowisko”.

Belle Vue Aces:

„Powrót Dana Bewleya to niesamowita sprawa dla tego zespołu. Nie sądzę, żeby na ich torze był ktoś szybszy od niego. Myślę, że będą czerpali przyjemność z wyzwania, jakim jest obrona tytułu. Wiem, że brzmię jak zdarta płyta, ale to kolejny ciężki zespół do pokonania. W tym roku mamy naprawdę silną ligę”.

Scott Nicholls zapowiada niewątpliwie interesujący sezon na Wyspach. Pierwsze dwa mecze sezonu odbędą się już w czwartek, 23 marca. Naprzeciw siebie staną Sheffield Tigers oraz Belle Vue Aces, a także Ipswitch Witches i Peterborough Panters. Ciekawe, jak te zestawienia typuje 44-letni Scott Nicholls…

fot: peterborough-speedway.com

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×