Żużel - Best Speedway Tv

Sajfutdinow po pierwszym treningu: To jest drużyna z potencjałem na walkę o mistrzostwo Polski | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sajfutdinow po pierwszym treningu: To jest drużyna z potencjałem na walkę o mistrzostwo Polski

Emil Sajfutdinow

Sajfutdinow po pierwszym treningu: To jest drużyna z potencjałem na walkę o mistrzostwo Polski

Powracający do ligowej rywalizacji Emil Sajfutdinow w poniedziałek, 20 marca trenował na toruńskiej Motoarenie. W krótkiej rozmowie dla Super Expressu 33-latek przyznał, że świetnie czuje się po powrocie na motocykl, a także wypowiedział się na temat szans swojego zespołu w zbliżających się wielkimi krokami rozgrywkach.

Motor z wielką współpracą! Nowy sponsor tytularny i kevlary zaprezentowane

Sajfutdinow podobno imponuje formą i świetnie wygląda na motocyklu. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli sam zawodnik jest tak podekscytowany powrotem do ścigania z najlepszymi:

“Odczuwam duży głód jazdy. Jak pan ma jakąś pasję, to wie, jak to jest. U mnie tą pasją jest żużel, więc bardzo się cieszę z powrotu”.

Emil Sajfutdinow trenował co prawda, gdy nie mógł brać udziału w żadnych oficjalnych zawodach, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że jazda z własnym cieniem, to nie to samo co prawdziwa sportowa rywalizacja. O tym ciężkim roku 33-latek również krótko opowiedział dziennikarzom Super Express:

“Co innego trening, a co innego zawody. U mnie to bardziej było testowanie sprzętu, żeby wiedzieć, gdzie jestem i jak reaguje motocykl. Dbałem o trening fizyczny, jeździłem na motorze crossowym. Dobrze się czuje na żużlowym, ale potrzebuję regularnej jazdy, aby zrozumieć jakim sprzętem dysponuję”.

Trzykrotny brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata na żużlu przeanalizował również szanse zespołu Apatora Toruń w sezonie 2023. Rosjanin nie ma wątpliwości, że skład jest silny, a od niego samego każdy oczekuje wysokich zdobyczy punktowych – dokładnie tak samo jak przed wymuszoną przerwą od speedwaya:

Reklamy

“Klub potrzebuje moich punktów. Oczywiście jest stres, zawsze był i będzie. To jest taki stres sportowy. Bardzo się cieszę, że znów mogę go poczuć. Jestem gotów do walki dla tej drużyny […] Na pewno jest to drużyna z potencjałem na walkę o mistrzostwo Polski. Mamy swój cel i zrobimy wszystko, aby go osiągnąć. Naturalnie i z głową”

Drużyna z Torunia otworzy ekstraligowy sezon starciem z ebut.pl Stalą Gorzów w sobotę, 8 kwietnia.

Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×