Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

KS ROW Rybnik – InvestHousePlus PSŻ Poznań. „Rekiny” żądne rewanżu na „Skorpionach”. [ZAPOWIEDŹ]

ROW Rybnik

Autor: Dawid Procajło

KS ROW Rybnik – InvestHousePlus PSŻ Poznań. „Rekiny” żądne rewanżu na „Skorpionach”. [ZAPOWIEDŹ]

Z każdą kolejką 1. Liga Żużlowa robi się coraz ciekawsza a sytuacja w tabeli zmienia się niczym w kalejdoskopie. Pojedynek pomiędzy KS ROW Rybnik a InvestHousePlus PSŻ Poznań zapowiada się z tego względu bardzo interesująco. Sytuacja obu ekip od ostatniego ich spotkania w Poznaniu uległa znacznej różnicy.
galeria 1 1


Popularne „Rekiny” z KS ROW Rybnik porażką w Poznaniu (46:44) przedłużyły swoją czarną passę czterech porażek z rzędu, dzierżąc ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Od tamtego czasu ekipa ze Śląska w kolejnych pięciu spotkaniach wygrała czterokrotnie i obecnie zajmuje trzecie miejsce. Na drugim biegunie znajduje się InvestHousePlus PSŻ Poznań, który od wspomnianego meczu ma bilans dokładnie odwrotny będąc obecnie „czerwoną latarnią” 1. Ligi Żużlowej.


Ligowa tabela przed dziesiątą kolejką jest jednak tak spłaszczona, że między trzecim zespołem a ostatnim ósmym, są tylko cztery punkty różnicy a gra w każdym meczu rundy rewanżowej jak wiadomo toczy się o trzy duże punkty. W zestawieniu KS ROW Rybnik próżno szukać rewolucyjnych zmian ze względu na ostatni progres. Jedyna kosmetyczna zmiana nastąpiła pomiędzy juniorami i tym, który z nich będzie zmieniany przez Jana Kvecha.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz osłabiona w Gdańsku. Lider nadal niezdolny do jazdy

Przeciwnik KS ROW Rybnik czyli zespół InvestHousePlus PSŻ Poznań stawia w dużej mierze na sprawdzonych zawodników. Jedyna niewiadoma pozostaje na pozycji nr 4 gdzie ważyły się losy występu Antonio Lindbaecka, który nie notuje ostatnio dobrej passy w żadnych zawodach. Z dużą dozą prawdopodobieństwa pod tą pozycją do składu po kontuzji wróci Adrian Gała. Na pozycji juniorskiej także można się spodziewać zmiany i za słabiej spisującego się w ostatnim czasie Karol Żupińskiego wystąpi świeży nabytek „Skorpionów” a więc Oskar Hurysz.

galeria 2 1


Faworytem tego spotkania wydaje się bez wątpienia drużyna KS ROW Rybnik, mająca w swoich szeregach bardzo dobrze dysponowanych w ostatnim czasie liderów formacji seniorskiej. Z kolei znajdujący się w trudniejszej sytuacji beniaminek InvestHousePlus PSŻ Poznań, nie ma nic do stracenia i z pewnością będzie próbował pokusić się o niespodziankę na gorącym terenie.


Awizowane składy:

KS ROW Rybnik
9. Brady Kurtz
10. Patryk Wojdyło
11. Matej Zagar
12. Kamil Winkler
13. Patrick Hansen
14. Paweł Trześniewski
15. Kacper Tkocz


InvestHousePlus PSŻ Poznań
1. Kevin Fajfer
2. Jakub Martyniak
3. Norbert Krakowiak
4.
5. Aleksandr Łoktajew
6. Kacper Teska
7. Karol Żupiński


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *