Żużel - Best Speedway Tv

Robert Kościecha: "Od sezonu 2024 o miejsce w składzie będą rywalizować tylko wychowankowie" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Robert Kościecha

Robert Kościecha: „Od sezonu 2024 o miejsce w składzie będą rywalizować tylko wychowankowie”

Robert Kościecha: „Od sezonu 2024 o miejsce w składzie będą rywalizować tylko wychowankowie”

Robert Kościecha to niewątpliwie jeden z najlepszych szkoleniowców w naszym kraju. Trener od lat odpowiada za szkolenie młodzieży w Grudziądzu i ma w swojej szkółce kilku utalentowanych młodzieżowców. O swojej pracy i planach na kolejne lata opowiedział w rozmowie z pomorska.pl.

Robert Kościecha w Grudziądzu wykonał kapitalną robotę. Klub, który przez lata miał problemy ze szkoleniem i promowaniem młodzieży, ma obecnie w składzie kilku młodych i utalentowanych żużlowców, którzy w przyszłości mają stać się wiodącymi postaciami w klubie i lidze. Są to między innymi Kevin Małkiewicz, Jan Chrzanowski czy też Kacper Łobodziński.

W rozmowie z portalem pomorska.pl, Kościecha opowiedział między innymi o swojej pracy i planach na kolejne lata. Szkoleniowiec na wstępie pochwalił przede wszystkim Kacpra Pludrę, który przed sezonem 2022 przeniósł się do Grudziądza, gdzie nie tylko zdobywał ważne punkty, ale także pozytywnie wpłynął na rywalizację na pozycji młodzieżowca w klubie.

Chris Holder czeka na narodziny córki

Co interesujące, Kościecha zapowiedział, że od sezonu 2024 o miejsce w składzie na pozycjach juniorów GKM-u będą walczyć już tylko wychowankowie klubu.

– Kacper Pludra ma być ostatnim juniorem, którego GKM będzie kupował. Od sezonu 2024 o miejsce w składzie będą rywalizować tylko wychowankowie. W żużlu musi być ciągła selekcja. Każdy na pewno dostanie szanse i tylko od niego zależy, czy ją wykorzysta. Najlepsi pozostaną w GKM, inni mogą szukać szansę w innych klubach. Jak choćby Miłosz Wysocki, który przeniósł się do Wybrzeża Gdańsk – powiedział Robert Kościecha w rozmowie z pomorska.pl

Szkoleniowiec opowiedział także o tym, jakie nadzieje wiążą w Grudziądzu z Kevinem Małkiewiczem, który jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia.

Reklamy

Dajcie mu spokój, niech rozwija się. Staram się go chronić przed tym całym szumem, bo presja to najgorsze co może spotkać chłopaka w jego wieku. Na razie ma się zająć szkołą, ciężką pracą na torze i w warsztacie. W moim zespole nie uznaję słowa ”talent”, ono bardzo źle wpływa na mentalność młodych zawodników i sprawia, że szybko wierzą, że umieją już wszystko – podkreślił Robert Kościecha w rozmowie z pomorska.pl

Fot. Robert Kościecha / Facebook

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×